+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Nesli tükenme tehlikesinde olan Solenodon cubanus(böcek yiyen) Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Nesli tükenme tehlikesinde olan Solenodon cubanus(böcek yiyen)
  Solenodon cubanus(böcek yiyen) hakkında bilgi


  solenodoncubanusbcekyiy.jpg
  Bu sevimli böcek yiyenin de aslında cok ilginç bir hikayesi var.soyu tükenmiş hayvanlar arasında gösterilen "böcek yiyen" 2003 yılında Küba nın doğusunda bir çiftçi tarlasında bulunmuştur.20 yıldır ortalıkta görünmeyen bu hayvanın tekrar görünmesi sevindirici olarak düşünülebilir;ancak şimdilerde yaşam alanının sadece Küba adası ile kısıtlı olması düşündürücüdür.Karayip adalarında yaşayan Solenodon cubanus şeker kamışı ekimi için ormanların YOK edilmesi ve adaya getirilen köpekler nedeni ile sayısı hızla azaldı ve sonunda yok oldu(ispanyol sömürgesi sağolsun)
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Solenodon cubanus bizim bildiğimiz adı ile böcek yiyen hayvan nesli tükenme tehlikesi olan bir hayvandır. bu böcek yiyen çok sevimli bir hayvandır. bu hayvan 2003 yılın da bir çiftlikte bulunmuştur ancak ondan sonra hiç karşılaşılmamış olan bir hayvandır.
+ Yorum Gönder


nesli tükenen hayvanlar,  nesli tükenmekte olan hayvanlar,  solenodon cubanus hakkında bilgi,  nesli tükenen böcekler,  solenodon cubanus,  solenodon hakkında bilgi