+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda En hızlı hayvanlar hangileridir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  En hızlı hayvanlar hangileridir


  En hızlı hayvanlar nelerdir  Bir hız timsali olarak gösterilen çita, 2 saniye gibi bir sürede saatte 70 kilometre hıza çıkar. 4.5 saniyede ise 100 kilometre hıza ulaşır hem de hiç zorlanmadan. Sıkı durun şimdi , yapabileceği son hız ise saatte 140 kilometre. 4.5 saniyede ulaştığı 0-100 km/saat hız değeri ise, bir Ferrari F360 Modena’nın 0-100 km/s hızlanma değerine eşit. Ayrıca 140 kilometre hızdayken bile hiç bir arabanın ve motorsikletin yapamayacağını yapar ve inanılmaz bir açı ile çok sert dönüşler yapar, bu dönüşlerde savrulma söz konusu olmaz. Ancak çıta tam bir depar atletidir. Zira bu maksimum hızını sadece 4-5 saniye sürdürebilir

  Uzun mesafede hızlı koşabilme rekoru ise greyhounda aittir. Bir greyhound yaklaşık 90 km'lik hızını 1,5 km boyunca koruyabilir.

  Havadaki en hızlı canlılar ise kartallardır. Keskin gözleriyle avını hedeflediği anda inanılmaz bir süratle aşağıya doğru dalışa geçerler. Bu dalış esnasında saatte yaklaşık 322 km hız yaparlar. Büyük kartallar avlarına çok hızlı çarparlar. Kel kartalın avına vuruşu, yivli tüfek mermisine kıyasla iki kat daha güçlüdür. Aquila ırkı kartallar saatte 340 kilometre hız yaparak bu daldaki rekoru ellerinde tutmaktadırlar.

  Denizlerdeki hız rekoru 110 km/h ile kılıç balığına aittir.
 2. Muhammed gunduz1
  Devamlı Üye

  Dünyanın en hızlı hayvanı çita'dır saate yüz altmış kilometre hıza çıkabilir hemde hiç zorlanmadan.Çitanın bacaklarının gücü çok yüksektir kolayca ani dönüş yapabilir.
+ Yorum Gönder