+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda En güçlü hayvanlar hangileridir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  En güçlü hayvanlar hangileridir

  En güçlü hayvanların özellikleri  Vahşi doğada avlanan yırtıcılar, afrika filleri, gergedan ve su aygırları kas gücü dendiğinde akla gelen canlılar. Ancak bu konuyu netleştirecek reel bir kriter olmadığından sıralama oluşturacak bir kaynak bulamadık. Yine de karıncaların ağırlıklarının 50 katı yükü kaldırarak açık ara tüm canlıları solladığı söylenebilir.


  Güçlü sıralamasında ölçülebilir bir parametre olan 'ısırma kuvveti' belirleyici olabilir.

  Timsahların, tüm canlılar aleminde en güçlü çeneye sahip yaratıklar olduğu saptandı. Uzmanlar, yaptıkları araştırmalar sonucunda, timsahların ısırma gücünün sırtlanlar, aslanlar ve hatta köpek balıklarından daha fazla olduğunu belirledi.


  Florida Zooloji Üniversitesi tarafından yapılan araştırmanın sonucuna göre, 4 metrelik orta boy bir 'alligator'un ısırma gücü 963 kilogramı buluyor. Büyük boy 'alligator'ların ısırma gücünün ise 1340 kilograma kadar çıktığı bildirildi. Nehirlerde yaşayan bazı kaplumbağaların kalın kabuklarını bile bu ısırma gücüyle parçalayabildikleri rapor edilmiştir. Bu dalda ikinciliği beklenmedik bir şekilde kara kaplumbağaları almaktadır. İri erkeklerin 1000 kiloya kadar ısırma gücü oluşturabildikleri saptanmıştır. Bu dalda bronz madalyayı 900 kg/cm'lik ısırma gücüyle sırtlanlar almaktadırlar.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Dünyanın en güçlü hayvanları türlerine ve sahip oldukları özelliklere göre değişmektedirler. ama dünyanın en güçlü hayvanları genel olarak yırtıcı olan kartallar vahşi hayvanlar içinden gelmektedir. küçük hayvanlar arasın da da karıncalar çok güçlü hayvanlardır.
+ Yorum Gönder