+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda En yükseğe zıplayan hayvanlar hangileridir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  En yükseğe zıplayan hayvanlar hangileridir


  En yükseğe zıplayan hayvan nedir  Bir İngiliz hayvanbilimcinin yaptığı araştırma, dünyanın en iyi yüksek atlayıcısının 6 mm boyundaki çayır köpüğü böceği olduğunu belirledi. Bilim adamının yaptığı araştırma sonuçlarına göre, çayır köpük böceği 70 cm'den daha fazla zıplayabiliyor. Ağustos böceğini andıran çayır köpük böceği philaenus spumarius, arka bacaklarını mancınık gibi kullanarak kendini yükseğe fırlatabiliyor. Böcek, bir tür kilit sistemi sayesinde bacaklarında depolayabildiği kas enerjisini zıplamak için kullanıyor. Araştırmacıların görüşüne göre, insan çayır köpüğü böceğinin yeteneğine sahip olsaydı 200 metrelik gökdelenin üzerinden rahatça atlayabilecekti. Beklenenin aksine pire bu konuda ancak ikinciliği alabilmektedir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Bir ingiliz bilim adamının yapmış olduğu araştırmalara göre dünyanın en yükseğe zıplayan hayvanı bir böcek türüdür. bu böcek türü de çayır köpüğü böceğidir bu böcek tam olarak 6 mm boyundadır ama 70 cm den fazla yüksekliğe zıplayabilmektedir. bu da ona dünyanın en çok zıplayan hayvanı olma şansı vermiştir.
+ Yorum Gönder


zıplayan hayvanlar,  en yükseğe zıplayan hayvan hangisi,  dünyanın en yükseğe zıplayan hayvanı,  en iyi zıplayan hayvanlar,  en yükseğe zıplayan hayvan,  zıplayan hayvanlar hangileridir