+ Yorum Gönder
10. Sayfa BirinciBirinci ... 578910111213 ... SonuncuSonuncu
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Aslan mı Kaplan mı Güçlü Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Cevap: Aslan mı Kaplan mı Güçlü

  kaplanlar güclü olabilir ama önemli olan yürektir aslan dada o var aslan alır
  Cevap: Aslan mı Kaplan mı Güçlü frmacil onuncu 10 sayfa Cevap: Aslan mı Kaplan mı Güçlü

 2. Ziyaretçi
  yav ne anlamsız konuşuyosun çita kaplanı nası yensin çita akbabalara bile yeniliyo mantığnı kullan kardeş

 3. Ziyaretçi
  şimdi erkek aslan afrikanın tartışmasız kralıdır.erkek kaplanda hindistanın ve asyanın tartışmasız kralıdır.bu iki hayvan doğada karşılaşmadığı için bu hayvanat bahçelerindekiler adil olmuyor genelde,o yüzden özellik karşılaştırması yapılabilir ancak.erkek aslan 250 kgdir kaplan 300 kgdir.şu kaplan yağlıdır olayıda hikaye aynı oranda kasa sahipler.dişi aslan 135 kgdir dişi kaplan 150-155 kgdir.kaplan hep bir tık iri oluyor.gelelim hıza hızları tartışılamaz kaplan leopara yakın hızda tokatlar(leopar en çevik kedigil)aslan kaplan kadar güçlü vurur ama çok daha yavaş vurur.çeneye gelelim çeneleri çok yakın ama aslan önde azcık farkla (50-60 psi)erkek aslan 1050 kaplan 1000,dişler 7 cm iki türdede,pençeler kaplan 10 aslan 8 cmdir.son değerlendirme dövüş stili kaplanlar temaslı dövüşü ve özellikle boyna atılan ölümcül pençeleri sever,aslan sert diş darbelerini ve sivri savurucu pençelerini kullanır.aralarında yüzdelik kullanırsak kaplan %100 aslan %95 güçlüdür.şu tek kaplan iki erkek aslanı öldürür başeder olaylarıda saçmadır kuvvetleri çok fazlaca yakındır.2 ye 1 hiç şansı olmaz tek olan tarafın.

 4. Ziyaretçi
  Aslana bosa ormanlar krali dememisler.kaplan kim yaaaaa.!!!!!ASLAN KAPLANI ATAR!!!

 5. Ziyaretçi
  aslan alayini yener ulannn kaplanda kimmis? tarihin en eskii zamanlarindan beridir hep insanoglu yigit ve guclu kisilere aslan givi veyahut aslanim demistirr soyleyin bana kaplanimm diye size hicbirisi hiatabb ettimi?

 6. Ziyaretçi
  bu nasıl bir yorumdur.kaplan aslandan korktuğu için avını ağaca çıkarırmış.birkere kaplanın yaşadıgı yerde aslan yaşamaz.
  2.cisi kaplan aslandan daha seri ve ölümcüldür.aslan daha küçük olmasına rağmen hantaldır.kaplan tamamen dev bir kedidir.dişi aslanı hiç konuşmuyorum bile kaplanın yanında onlar tam bir eziktir.aslan arkasını dönene kadar kaplan 2-3 tane uçan tekmeyi yapıştırabilir
  ama aslanalarla kaplanlar aynı ortamda yaşasaydı.yenilen ve öldürülen hep kaplanlar olurdu.nedeni ise.aslanlar aşiret halinde dolaştıkları için
  kaplanın bir aslanı yanlız yakalama şansı olmazdı.çünkü ezikler hep birlikte yaşıyor.

 7. Ziyaretçi
  Yürü git ya bişey biliyo gibi konuşmussun tamam kaplan daha hizli daha cevik ama aslani öldürecek kadar deyil aslan in öldürme kapasitesi daha yüksek kiloya ne bakiyon aslanlarin her yeri kas kaplan ise yag nasil karşilaştirma yapiyon anlamadim her kilolu kavgada kazaniyomu

 8. Ziyaretçi
  Sizi hangi stand-up şovunun ortasından kaldırıp bu denli komik yorumlar atmaya sürüklediler? Kaplanlar genel olarak Aslanlardan daha GÜÇLÜ, ÇEVİK, ESRARENGİZ, KORKUSUZ, KARİZMATİK, YENİLMEZ VE AGRESİFDİRLER. Bunun nedeni ise yalnız yaşamalarıdır. Yalnızlığın verdiği şartlar onları bu denli kusursuz birer avcı haline getirmiştir. Tek düşmanları insanlardır. "ORMANLARIN KRALI ASLANDIR" gibi saçmalıkların bazıları için bile halen süregelirliği olsada BBC, NAT GEO, DISCOVERY VE ANIMAL PLANET gibi büyük yatırımların makale ve dergilerinden bu hayvanlarla ilgili birçok şey yazılıp çizilmiştir. 2008 de BBC makalesindeki başlıkta "ORMANLARIN KRALI KAPLAN OLMALIYDI" VE "ASLANLAR TEK BAŞLARINA GÜÇLÜ DEĞİLLER" gibi şeyler bu konular ile pek ilgisi olmayan kişilerin kafasını karıştırmıştır tahminimce Bu iki hayvan arasında yani Sibirya Kaplanı ve Afrika Aslanı arasında yaklaşık 100 kg fark ve neredeyse yarım metrelik te bir uzunluk farkı vardır ki buda çok büyük bir farktır. Sibirya Kaplanlarının çene kuvveti 1050 psi iken bir Afrika Aslanının ki ise 600 psi dir. Bu ise yaklaşık 200 kg lık bir fark demek. Aslanların güçleri sürüden gelir ancak Kaplanlar güçlerini kendileri oluşturur. Avlanma konusunda gözü pek davranırlar. Karşılarınsa kim olursa olsun çekinmezler. Bir Sibirya Kaplanı koşarken ileri doğru 9.1 metre sıçrayabilir bu ise 3 tane minibüsün yan yana durması demektir. Yukarı doğru ise yaklaşık 3 metre kadar zıplayabilirler. Çok iyi yüzücüdürler ve aynı zamanda tırmanıcı da. Kesinlikle korkmazlar ki örnek olarak dereye girip Timsahın elinden ceylanı aldıkları video halen internette mevcuttur. Bilekleri Aslanınkinden daha kalındır. Yani buda Aslanla kavga etmeleri sırasında her bir vuruşta Aslanın yelesinin parçalanması ile açıklanabilir. Hiçbir açıdan bir Amur yani Sibirya Kaplanına karşı bir Aslanın şansı yoktur. Açık ve net! Nokta.

 9. Ziyaretçi
  Bir Sibirya Kaplanını hiçbir Aslan türü alt edemez daha doğrusu doğadaki hiçbir hayvan desek doğru bile olur!

 10. Ziyaretçi
  Sibirya kaplanları ağır oldukları halde kaslıdırlar. Onların tüyleri kışın kabaran yazın ise incelen türden olduğu için yaz kış değişkenlik gösterip onları soğuktan ve sıcaktan korur. Bu yüzden bir Sibirya kaplanı yağlı değil aksine kaslıdır. Zaten o kadar yağlı olsaydı tek başına hiçbir şey yapamazdı. Timsah avlıyor oda yetmedi çeşitli çaptaki ayıları avlıyor. Yağlı ve hantal bir hayvan bunları nasıl yapsın ey millet! Biraz mantıklı olun. O cüsseyle bir jaguar kadar iyi bir şekilde ağaca tırmanıyor. Bu ona çevik ve atik olmanın verdiği hediyedir. Ansiklopedilerde onunla ilgili 1 tonluk taşı yerinden oynatabilecek güçte olduğu ve korkusuz olduğu yazıldığı halde burada neyin tartışmasını yapıyorsunuz anlamıyorum!

  Şayet tartışacaksanız işin içine Sibirya kaplanını katmayın. Kıyaslama yapacaksanız diğer kaplan türleri ile aslanı kıyaslarsınız. Ancak Sibirya kaplanı bir Afrika aslanına çok bol gelir.

  Sikleti değil yani

+ Yorum Gönder
10. Sayfa BirinciBirinci ... 578910111213 ... SonuncuSonuncu


aslan mı daha büyük kaplanmı,  aslanmı kaplanmı,  aslan mı kaplan mı,  aslan mı daha güçlü kaplan mı,  aslanmı büyük kaplanmı,  aslan mi buyuk kaplanmi