+ Yorum Gönder
11. Sayfa BirinciBirinci ... 6891011121314 ... SonuncuSonuncu
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Aslan mı Kaplan mı Güçlü Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi
  arkadaslar onüne gelen sallama bilgi vermis size en dogru bılgılerı yazyorm kaplan 5 turu olan en kucuk sumatra 130 kg en buyuk sıbırya 275 320 arası ıyı yuzen yalnız yasayan ve guclu hayvanlardır kaplanın vucuduna dıkkat edersenız salkık ve sallantılıdır yağlıdır vucudu kas oranı dusuktur ve kaplanın cenesı cok ama cok gucludur ancak pence olarak o kadar guclu değildir. ve satte 62 km hızla kosabılırler aslana gelınce : aslan dogu afrıka erkek aslanı 240 300 kg arası son derece kuvvetlı azametlı ve ıhtısamlıdır cenesi kaplana gore fazla guclu degildir ama pencesi kaplanı 5 e katlar dıyım sız anlayın botsvanada at çitfliğine giren bir erkek aslan 1 pence darbesıyle bır atın belini kırmıstır aslanın pence gucu olaganustudur aslanın kuyruk darbesı ani bir manevra esnasında bir insana çarparsa yere devire bilir aslanın vucudu kaplanınkı gıbı sarkık değil cok sıkı bir vucut gelistirme sporcusunun vucudu gıbıdır kuyruk ucundan diline nkadar cok guclu kaslarla cevrilidir teke tek olarak 265 kg agırlıgındakı bir aslan ile 300 kg ağırlıgındakı sibirya kaplanı kapısırsa aslan kuskusuz kaplanı parca parca eder siz youtube de ki videolariizleyip yorum yapmıssınız onlar ya hayvanat bahcesi yada sirk aklınızda en ufak bir suphe bile olmasın aslan kaplanı öldürmez bakın parçalara ayırıp yer saygılarımla..
  Cevap: Aslan mı Kaplan mı Güçlü frmacil onbirinci 11 sayfa Cevap: Aslan mı Kaplan mı Güçlü

 2. Ziyaretçi
  17 Aralık 2014 tarihinde yorum atan arkadaşım  Bir Amur yani Sibirya kaplanı ortalama 350 kg olur. Ancak bu ortalamayı DİŞİLER düşürür. Yani 275-320 saçmalık, alakası bile yok! Erkek olanlar 314-384 arası olurlar. Boyları kuyrukları hariç MAKSİMUM 3.6 METRE O-LA-Bİ-LİR! Buda bir boz ayıdan bile uzun boy demektir!!!

  Sibirya kaplanının pençe darbesi hala ölçülemediği için ki bunun sebebi yıllar önce ölçmek istediklerinde Sibirya kaplanı basınç ölçer aletine vurduğu gibi aletin tuz buz olmasından dolayı halen ölçemediler. Çok etkili ve seri pençe darbeleri vardır ki hele bu Sibirya kaplanında MAKSİMUM hasar demektir.

  Kaplanların arka bacakları çok geliştiği için kavga esnasında iki ayak üzerinde durabilirler ki bunu yapabilen tek tür onlardır kedigiller arasında!

  Bir Sibirya kaplanı boyu ile kilosunu dengeler kardeşim, örnek olarak bir insan 1.80 boyunda olup 90 kilo olursa yağlı gözükür haliyle ama başka bir insan 1.90 boyunda olup 90 kilo olursa boyu ve kilosu tam uyum sağlar. Sibirya kaplanında da aynı o mantık var. 350 kilo ise şayet genellikle boyları 3-3.6 arası değiştiği için tabi kuyrukları hariç, o hayvan mükemmel bir boy-kilo uyumu içinde oluyor.

  Tek başlarına yaşadıkları için çeşitli hayvanları avlıyorlar. Bunların içinde timsah, asya mandası ve çeşitli çaptaki ayılarda var. Özellikle Afrikada aslanların sürü ile halinde indirdikleri buffalolar ortalama 700-900 kg arası olurlar ki en az 6-7 aslan saldırının içindedir. Sibirya kaplanlarının tek başlarına avladıkları asya mandaları ise 400-600 kg arası olurlar ama dikkat et onlar bu hayvanları tek başlarına avlıyorlar. Bu ekstra çaba demek, güç demek ve DAYANIKLILIK demek.

  [Zaten kaplanların gizli lakabı EMPEROR yani imparatordur.]

 3. Ziyaretçi
  madem kaplan güçlü niye videolar tam tersini gösteriyo buna ne diyceksiniz

 4. Ziyaretçi
  helal olsun kardesm Allah herkeze bir özellik vermiştir.Aslan daha gucludur evet yaradanikisinede guc vermistir.

 5. Ziyaretçi
  Bence aslan daha güçlü çünkü aslan daha iri yapılı ve daha kaslıysa nasıl aslan çevik olmasınnnnnnn.?

 6. Ziyaretçi
  erkek aslanla sibirya kaplanı kapıştı beş dakikida kaplanı puskurtü ve kaçtı

 7. Ziyaretçi
  erkek aslan kedigiller arasında en güçlüsüdür çünkü doğası tamamen rakip öldürme odaklıdır çok fazla video var iki türün kavga ettiği ne kadar büyük olsada eşit bi ortamda kaplanın bi şansı yok üzgünüm 😃

 8. Ziyaretçi
  Bakın aslan yavrusu kaybolduğunda dişi veya erkek kaplan tehlikelerekarşı yavruyu korumaya alır daha iyise eğer dişi eemziriyorsa yavruyu emzirir ya da tamtersi banada anneannem söyledi kendisi öğretmen

 9. Ziyaretçi
  2 hayvan da çok birbiriyle dost canlısıdır

 10. Ziyaretçi
  Boşuna ormanlar kralı aslan dememişler. O zaman kaplan deselerdi kardeşim. Ki beş tane aslan kaplan dövüşü izledim hep kaplan dayak yedi

+ Yorum Gönder
11. Sayfa BirinciBirinci ... 6891011121314 ... SonuncuSonuncu


aslan mı daha büyük kaplanmı,  aslanmı kaplanmı,  aslan mı kaplan mı,  aslan mı daha güçlü kaplan mı,  aslanmı büyük kaplanmı,  aslan mi buyuk kaplanmi