+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Aslanların Özellikleri , Aslanda hangi özellikler vardır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Aslanların Özellikleri , Aslanda hangi özellikler vardır


  Aslanlar hakkında bilgi

  Afrika aslanı, savanların en büyük yırtıcısı, dünyanın en büyük ikinci kedisi(en büyük kaplan) gibi unvanları elinde bulunduran 4 büyük kediden bir tanesidir.En büyük kaplan olsa bile aslan en güçlü yırtıcıdır.Erkek aslanın boyu 90 cm’i kuyruk olmak üzere 2,70 metreyi, ağırlığı ise 260 kiloyu bulabilir. Dişiler ise bunun neredeyse yarısı kadardır. Postu kahverengimsi sarıdır. Erkeğin yelesi kahverengimsi sarıdan siyaha kadar değişir. Geniş alınlı, güçlü çeneli, uzayıp çekilebilen tırnaklı, sarımtırak kısa ve yatık tüylüdür. Kuyruğunun ucu püsküllüdür. Erkek aslanın başının etrafı uzun ve güzel bir yele ile süslüdür. Omuzlarının üzerine kadar dağılan bu perçem, kızdığı zaman kabarır. Çok güçlü ve cesur olduğundan dolayı hayvanların kralı olarak adlandırılır. Vahşi hayatta bilinen en güçlü birinci saldırgan kedidir. Korkunç kükremeleri 5 km ileriden duyulabilir.İnsanları av olarak kullanabilirler.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Dünyanın en büyük kedilerinden biri olan aslanlar savanların en güçlü yırtıcılarıdır. halk arasın da da aslanlar ormanlar kralı olarak adlandırılmaktadırlar. aslanlar etçillerdir. bu yüzden çok iyi bir avcıdırlar. aslanlar arasında cinsiyetleri anlamak çok basittir. aslanların erkeklerin başları çok güzel bir yele ile çevrili iken bunu dişi aslanlar için de söylemek imkansız bir şeydir.
+ Yorum Gönder