+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Aslanların düşmanı varmıdır , aslanlara hangi hayvanlar düşmandır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Aslanların düşmanı varmıdır , aslanlara hangi hayvanlar düşmandır

  Aslanların düşmanları kimlerdir  Afrika aslanının gücüne rağmen birçok düşmanı vardır. Av esnasında zebralar sert bir çifte atarak aslanın dişlerini, kemiklerini kırabilirler. Bu durumda aslan sakat kalabilir, küçük kemirgenlerle beslenmek zorunda kalır. Ayrıca gnu, beyaz antilop, afrika mandası gibi güçlü boynuzları olan avlarından ağır bir boynuz yarası alabilirler. Bu yara onları doğrudan öldürebilir ya da enfeksiyon kapmasına neden olur. Yani her iki durumda da aslanın hayatı tehlikeye girer. Ya da avlarını almak isteyen benekli sırtlanlar onlar için tehlike arz edebilir. 5-6 dişi aslanın avladığı ava 15 sırtlan onların yemeğini kapmakla kalmaz, onlara ağır yaralar da verebilirler. Ayrıca bazen ağaca tırmanan bir aslan inerken sivri dallara takılarak can verebilir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Dünya üzerin de en iyi avcı ve çok tehlikeli bir yırtıcı olan aslanlarında düşmanları vardır. mesela av esnasın da bir zebra eğer aslana tekme atarsa aslnın kemikleri kırılabilir. bunun dışın da da antilop, afrika mandası gibi güçlü boynuzlu hayvanlar da çok güçlü olan hayvanlardır.
+ Yorum Gönder


aslanın düşmanı hangi hayvandır,  aslanin dusmani,  aslanin en buyuk dusmani hangi hayvandir,  aslanların düşmanı ,  hangi hayvan insan dusmani