+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Sıcak Kanlı Canlılar nelerdir , Sıcak Kanlı Canlı ne demek , Sıcak Kanlı Canlılar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Sıcak Kanlı Canlılar nelerdir , Sıcak Kanlı Canlı ne demek , Sıcak Kanlı Canlılar

  Sıcak kanlı canlılar hakkında bilgi
  Sıcak Kanlı Canlılar (Özet) : Vücut sıcaklığı ortam sıcaklığına göre değişmeyen ve hep aynı kalan canlılar.

  Az bir hayvan grubu kendi vücut ısısın ayarlayabilir. Bunlara da
  sıcak kanlı hayvanlar ( Homoiotermik ) denir. Bu özellikteki hayvanlar metabolizmalarını değiştirerek ısı kazançlarını değiştirirler. Vücutlarında kirli kan ve temiz karışmaz, kalpleri 4 odacıklıdır.

  Çevrenin sıcaklığına büyük ölçüde bağımlı olmadan yaşamını sürdüren hayvanlar. Sıcakkanlı adlandırması aslında doğru değildir; doğrusu “ Sabit sıcaklıklı hayvanlar ”dır. Sabit sıcaklığın meydana gelmesiyle, besinin yakılması için etkin bir oksijen alımı ortaya çıkmıştır. Isısını kendi başına üreten bu yeni canlı tipi, tüm biyolojik ortamlara başarılı bir şekilde uyum sağlayarak birçok yeni türü meydana getirmiştir. Bu rekabete dayanamayan birçok hayvan türü de böylece ortadan kalkmıştır.

  Sıcak Kanlı Canlı Örnekleri :

  Örnek olarak, kedi, köpek, tavşan, aslan, koyun, güvercin, leylek, tavuk, ördek ve daha pek çok hayvan verilebilir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Hayvanla sıcak kanlı ve soğuk kanlı olmak üzere ikiye ayrılırlar. bu canlıların sıcak ve soğuk kanlı olmaları demek bu canlıların kanlarının ısı değildir. hani düşük sıcaklılar soğu kanlı sıcak kanlılarda sıcak kanlı değilleridr. vücut ısısları sürekli olarak değişen canlılara soğuk kanlı ve vücut sıcaklıkları sürekli olarak sabit olan canlılara da sıcak kanlı canlılar denir.
+ Yorum Gönder


sıcak kanlı canlılar,  sıcakkanlı canlılar,  sicakkanli canlilar,  sicak kanli canlilar,  sıcakkanlı hayvanlar,  sıcak kanlı hayvanlar nedir