+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Dinazorlar Nasıl Ölmüştür ? Dinozorların Ölüm Sebepleri Hakkında Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Dinazorlar Nasıl Ölmüştür ? Dinozorların Ölüm Sebepleri Hakkında

  Dinazorların ölüm sebeplari nelerdir  dinazorlar-nas-l-lm-t-r.jpg

  5 milyon yıl önce yok oldukları sanılan dinazorlar hakkında gerçekçi ansiklopedik bilgileri okuyalım.


  Kretase-Tersiyer dönemi ile ilgili 20 yıllık verileri inceleyen 41 bilim adamının dün açıkladıkları araştırmada, Dünya’ya çarpan asteroidin, Hiroşima’ya atılan atom bombasından bir milyar kez daha güçlü olduğu belirtildi.

  Science dergisinde yayımlanan araştırmada, dünyaya çarpan asteroidin 15 kilometre genişliğinde olduğu ve Meksika’daki Yucatan eyaletindeki Chicxulub’e düştüğü kaydedildi.

  Araştırmaya göre, asteroidin çarpmasından sonra büyük miktarda toz ve kül atmosfere yayıldı, zincirleme tepki yaratıp, Dünya’nın soğumasına yol açtı ve böylece hayvan türlerinin yarısından fazlası birkaç gün içinde öldü.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Dinozorlar yaklaşık olarak bundan 150 milyon yıl önce yaşamakta olan bir hayvan neslidir. ve bu hayvanlar gerçekten de aşırı derece de büyük boyutlara sahip olan canlılardır. bu canlılların tam olarak neden yok olduklarını ben tam olarak bilmiyorum ama bence bu dünyanın sahip olduğu düzenin değişmesi ile ilgili olan bir şeydir.
+ Yorum Gönder


dinazorlar,  tersiyer dönemi