+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Yavru Dev Panda Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Yavru Dev Panda Hakkında Bilgi
  Yavru Dev Pandaar nasıl hayvanlardırlar

  yavru-dev-panda.jpg


  Erkek panda dişi pandanın kalbini kazanır ve çiftleşme başarılı olursa yaklaşık dört ay sonra minik bir panda bebeği dünyaya gelir. Yeni doğan panda ancak bir fare büyüklüğünde ve 100 gr ağırlığındadır. Bebek panda küçük ve savunmasız olur. Doğduğunda gözleri kapalıdır ve uzun süre öyle kalır. Birkaç hafta sonra gözleri açılır, fakat bebek panda hala göremez. Bununla birlikte, yetişkin pandalardan daha iyi işitir. Gözleri açıldıktan sonra bu durum değişir ve dengelenir. Bu dönemle ilgili en önemli ayrıntı pandanın çok şefkatli ve sevecen bir anne olmasıdır. Anne panda bebeğine çok düşkündür, onu kollarının arasında insanların bebeklerini salladıkları gibi sallar ve sabırla emzirir. Hayvanlar aleminde yavrularına karşı en sevecen hayvan pandalardır.

  Bebek pandanın gözlerinin açılması 6 hafta sürer. 3 aylık olduğunda tek başına yürümeye, 5 aylık olduğunda ise koşmaya ve bambunun tadına bakmaya başlar. Bebek panda bir buçuk seneden uzun bir süre annesinin yanında kalır. Ancak bu uzun dönemin sonunda tek başına yaşamaya hazırdır.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Dev pandalar çiftleştikten sonra eğer çiftleşme başarılı ise o zaman tam olarak 4 ay sonra yavru bir panda dünyaya gelir. bu yavru panda tam olarak 100 gram ağırlığın da ve bir fare boyun da olur ve doğduktan yaklaşık bir kaç hafta sonra gözleri açılır.
+ Yorum Gönder