+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Eti yenen hayvanlar içinde selülozca zengin olan Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Eti yenen hayvanlar içinde selülozca zengin olan
  Eti yenen hayvanlar içinde selülozca zengin olanlar hakkında bilgi  Eti yenen hayvanlar içinde selülozca zengin olan ve kolay sindirilemeyen yemleri en iyi değerlendiren hayvan tavşandır. Protein bakımından zengin olan etinin yağ kolesterol ve kalori oranı çok düşüktür. 100 gram dana ve koyun etinde kolestrol oranı 71 miligram tavuk etinde 98 miligram olmasına karşın tavşan etinde 65 miligramdır. Ayrıca tavşan eti oldukça lezzetli bir ettir. Özellikle Ankara tavşanı kafeste yetiştirildiği için eti diğer tavşanlara göre daha yumuşaktır. Çabuk piştiği ve hazmı kolay olduğu için özellikle yaşlılara damar sertliği olan hastalara tavsiye edilmektedir. Şişmanlatmadığı için de diyet yemeği olarak tüketilmektedir. Türkiye’de hemen hiçbir yerde tavşan etinin satılmaması sevilmediğinden değil üretiminin yok denecek kadar az olması ve pek bilinmemesindendir. Halihazırdaki çiftlik sayısının artması ve özellikle paket halinde marketlerde satılması ülkemizde büyük bir pazar açacaktır. Sığır etine alternatif olarak sunulan deve kuşu etinin fiyatının çok yüksek olması tavşan etine rakip olmasını imkansız kılmaktadır.

  Şu anda piyasada çok bilinen ve aranan bir et türü olmamakla birlikte turistik merkezlerde büyük rağbet görmektedir. İnsanlarımız etini bilmemesine rağmen şimdi bile talep edilen miktar karşılanamamaktadır.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Eti yene yani yenmesi uygun olan hayvanlar arasın da selilozca zengin olan hayvan tabi ki de tavşanlardır. tavşan eti selilozca çok zengin olduğu için insanlar tarafından sindirilmesi de çok zor olan bir ettir. çünkü insanların seliloz sindirimi gelişmiş değildir.
+ Yorum Gönder