+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda dondurulmuş hayvanlar nerede bulunur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  dondurulmuş hayvanlar nerede bulunur
  Dondurulmuş hayvanların nerede bulunduğu hakkında bilgi


  Tahnit yapılan hayvanın derisinin bozulmaması, Tüy ve kıllarının canlı renginin solmaması ve dökülmemesi iÇin, tahnit üzerinde kalacak fazla deri, kıkırdak, ilik ve diĞer kısımlarının dezenfektan ve sterilize ilaÇlar (kansorejen maddesi taşımayan) yardımı ile kurutularak uzun yıllar bozulmadan saklanabilmesi saĞlanmaktadır. Tahnit eserinin kalıcılıĞını ve bozulmamasını daha da uzatmak iÇin

  1- Tahnit yapılan hayvanın duruş şekli ile oynanmamalı. El sürülmemelidir.

  2- Nem = (%15 - %85) arası normal, ani nem deĞişimi olmamalı.

  3- Isı = (-40 - +45) arası normal, ani ısı deĞişimi olmamalı.

  4- Toz = ParlaklıĞı azalttıĞı iÇin temas etmemeli özellikle gözle görülmese de metal tozları oksitlenerek tüy veya kıllarının bozulmasına neden olmaktadır.

  5- İs/Duman = Tahnit eserlerinin renklerinin solmasında en sık rastlanan ve kalıcı olan etkendir. Sigara dumanı bunların iÇinde en önemli etkenlerden biridir.


  6- Tahnit eserinin ömrünü uzatmak iÇin en önemli tedbir; Camekan, Cam luvar, Fanus , vitrin gibi özel eşyalar ile korunmasıdır. Bu sayede tahnit eserinin ilk doĞal görünüşünün Çok uzun yıllar muhafaza edilebildiĞi bilgilerinize sunulur.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  İnsanlar bir çok uğraş ve hobi sahipleridir. bu hobilerden biri de hayvan dondurmam veya dondurulmuş olan hayvanları satın alıp toplamaktır. peki dondurulmuş olan bir hayvan satın almak isteyen biri bu hayvanı nereden alabilir. bunları satan b,r yer tam olarak bulunmamakta en azından ben bilmiyorum.
+ Yorum Gönder