+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Eşekler Hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Eşekler Hakkında bilgi

  Eşeklerin özellikleri


  esek-resmi.jpg


  Eşeklerin inatçı olduklarına dair oluşan fikir,kimi zaman sahiplerinin bu hayvanların oldukça gelişmiş "kendini koruma dürtülerini" yanlış algılamalarından kaynaklanmaktadır. Bir eşeğe, onu zorlayarak ya da korkutarak, kendi yararına olmadığına güdülendiği bir işi yaptırmaya çalışmak oldukça zordur. Bu davranış atlardakinin neredeyse tam tersidir çünkü bir at güvensiz bir zemin üzerinde yol alma konusunda eşeklere göre çok daha sorunsuz bir tavır çizer.

  Eşeklerin davranış ve bilişleri üzerine yapılan ciddi çalışmalar sonucunda, bu hayvanların oldukça zeki, dikkatli, arkadaş canlısı, oyuncu ve öğrenmeye meraklı gibi görülmektedir.

  2006 yılında Fransa'da yapılan araştırmalara göre eşek sütünün protein bakımından en zengin süt olduğu kanıtlanmıştır.

  Özellikleri: Kulakları uzun, yelesi dik ve kısa tüylü, kuyruğu kısa, ince püsküllüdür.
  Ömrü : 25-35 yıldır.[kaynak belirtilmeli]
  Çeşitleri: Evcil eşek, Afrika yaban eşeği, Asya yaban eşeği, Somali yaban eşeği, çizgili yaban eşeği (zebra), Moğol yaban eşeği (kulan)
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Eşekler aslında o kadar da bilindiği gibi bir hayvan değildir. insanlar eşekleri her zaman inatçı bir hayvan olarak görmüşlerdir. halbu ki eşeklerin böyle davranmasının nedeni tehlikeli olarak düşündüğü yere gitmek istememesidir. bunun dışın da da eşekler dünyanın en güzel gözlerine sahip olan canlıdır.
+ Yorum Gönder