+ Yorum Gönder
1. Sayfa 123 SonuncuSonuncu
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Muhabbet kuşu tırnak kanaması nasıl durdurulur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Muhabbet kuşu tırnak kanaması nasıl durdurulur
  Muhabbet kuşu tırnak kanaması

  kus tirnak kesimi.jpg

  kus-tirnaklari.jpg

  muhabbet kusu-tirnak-kesimi.jpg


  muhabbet kuşu tırnakları nasıl kesilir muhabbet kuşunun tırnakları nasıl kesilir kuşunun gagası kuşu tırnak bakımı kuşlarının
  Tırnak ve Gagaların Kısaltılması
  Kuşların tırnak ve gagaları zamanla çok uzayabilir. Her ikisi de keratin yapılıdır ve kısaltılmasında bir sakınca yoktur. Fakat ne kadar keseceğinizi bilmek, işlem sırasında kuşun canını yakmamak ve kan damarlarına zarar vermemek çok önemlidir.

  Kuşların tırnaklarında kan damarlarını görmek genellikle çok kolaydır. Yapmanız gereken tek şey tırnağı ışığa doğru tutmak ve dikkatlice bakmak. Fakat, kuşunuzun koyu renkli tırnakları varsa bu tespit(damarları bulmak) daha zor olacaktır. Tırnakları kesecek kişi çok dikkatli ve yavaş olmalıdır.
  Tırnak makasları bu iş için en iyi çözümdür. Fakat dikkatli olun. Tırnaklar kıymık gibidir. Bir yerlerinize batabilir. Bunu engellemek için tırnakları koyacağınız kabınız bulunmalı.Öteki önemli konu ise kanamayı durdurmaya yönelik ilk yardım. Çünkü tırnakları keserken damara zarar vermeyeceğinizden %100 emin olamazsınız. Eğer kuşun kanaması varsa kesinlikle ilk yardım gerekir.
  Aslında, tırnakların kesilmesi kuşa zarar vermez, insanların saçının kesilmesiyle aynı işlemdir.
  Lütfen dikkat : kuşa zarar vermeyeceğini bilseniz bile eğer kuşunuzu zaptedemiyorsanız bu işe kalkışmayın. Çoğu veteriner bu işi siz başaramadığınız taktirde yapmaktadır.

  Gagayı kısaltmak daha da hassas bir işlemdir. Hayvan sürekli olarak ısıracağından kafasını sabitlemeniz çok zordur. Hatta bu işlemde veterinerler de zorlanabilmektedir.Hayvanın diline zarar vermeniz büyük olasılıktır.
  Ayrıca kuşun gözlerini de korumalısınız. Gagaya en yakın mesafede onlar bulunduğu için kısaltma işlemi sırasında onlara zarar verebileceğinizden bu işi sakın denemeyin. 2. Ziyaretçi

  Arkadaslar lutfen aglıyorum su an kusumun tırnagı keserken ucundan damarını kestık bısey olurmu ya da nasıl durdurulur
 3. Asel
  Bayan Üye
  Muhabbet kuşu tırnak kanaması nasıl durdurulur


  Arkadaslar lutfen aglıyorum su an kusumun tırnagı keserken ucundan damarını kestık bısey olurmu ya da nasıl durdurulur

  Muhabbet kuşlarında kanama tehlikelidir. Bir veterinere götürmeniz gerekiyor.
 4. Ziyaretçi
  benimkinin de kanadı bugün veterinere kestirdim ama yinede kanattı adam bişey olmayacağını söyledi sizcede bişey olmaz değilmi?

 5. Ziyaretçi
  arkadaşım benim kuşum ondan öldü ölme ihtimali war

 6. Ziyaretçi
  Selamun Aleykum benim 60 tane muhabbet kuşum hepsinin tırnaklarını ben kesiyorum tırnağı ucundan bile kesseniz kanar ploblem değil endişelenmeyim ..

 7. Ziyaretçi
  Bende bugün kestim ucundan kestim bir tanesini diğeri biraz dibe doğru kesildi sorun olurmu ?

 8. FERAY
  Devamlı Üye
  Kuşların damarları tırnaklarıyla iç içedir. Hiç bir zaman kesilmez. Kendine zarar verecek kadar ve yeterince uzadığında muhabbet kuşu gagası ile çekerek tırnağını kırar. Kendisi tırnaklarını kestiği için kanama ve canı yanma söz konusu değildir.

 9. Ziyaretçi
  Demin kuşunun tırnağını çok az kapattım çok az bişe olurmu

 10. Ziyaretçi
  kuşun tırnağını keserken damara denk gelmedi ama kanaması var. kuş hiç yapmadığı hareketleri yapıyor ne yapmalıyız

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 123 SonuncuSonuncu


muhabbet kuşu tırnak kanaması,  muhabbet kuşu tırnak kanaması nasıl durdurulur,  kuşun tırnağı kanarsa,  muhabbet kuşu tırnağı kanarsa,  muhabbet kuşu tırnak kanaması ilk yardım,  muhabbet kuşunun tırnağını keserken kanadı