+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Eğitim Hakkında Bilgi Eğitim Nedir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Eğitim Hakkında Bilgi Eğitim Nedir?
  Eğitim Hakkında Bilgi Eğitim Nedir?

  Eğitim, bireyin doğumundan ölümüne süregelen bir olgu olduğundan ve politik, sosyal, kültürel ve bireysel boyutları aynı anda içinde bulundurduğundan, tanımının yapılması zor bir kavramdır. Bireylerin toplumun standartlarını, inançlarını ve yaşama yollarını kazanmasında etkili olan tüm sosyal süreçlerdir. Kişinin yaşadığı toplum içinde değeri olan , yetenek, tutum ve diğer davranış biçimlerini geliştirdiği süreçlerin tümüdür. Seçilmiş ve kontrollü bir çevrenin (özellikle okulun) etkisi altında sosyal yeterlilik ve optimum bireysel gelişmeyi sağlayan sosyal bir süreçtir. Eğitim, önceden saptanmış esaslara göre insanların davranışlarında belli gelişmeler sağlamaya yarayan planlı etkiler dizesidir. Eğitim, bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla kasıtlı olarak istedik değişme meydana getirme sürecidir.

  Genellikle resmi, yani kurumsal, eğitimle bir kullanıldığından bağlama göre öğretim, öğrenim gibi kavramlarla sıkça karıştırılmaktadır. Bu söylemde düşünüldüğünde eğitim kavramı iki genel çatıda tartışılabilir: toplumsal ve kurumsal eğitim.
 2. Ziyaretçi

  güzel ama biraz daha önemli bilgi olabilirdi yinede güzel olmuş
+ Yorum Gönder


eğitim hakkında bilgi,  eğitim ile ilgili bilgiler,  eğim hakkında bilgi,  eğitim hakkında yazı,  eğitim hakkında araştırma,  eğitimle ilgili bilgiler