+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda ÖSS'ye başvuru tarihi belli oldu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Börtecine
  Devamlı Üye

  ÖSS'ye başvuru tarihi belli oldu
  ÖSS'ye başvuru tarihi belli olduÖğrenciler bu yıl sınav ücreti olarak 40 YTL ödeyecek


  Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ve Yabancı Dil Sınavı'na (YDS) başvurular, 3 Mart Pazartesi günü başlayacak.

  Alınan bilgiye göre, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), ÖSS ve
  YDS'ye başvuru tarihini 3 Mart-7 Nisan 2008 olarak belirledi.

  ÖSYM, sınav ücretlerini bu yıl artırmadı. ÖSS'ye girecek adaylar 40 YTL sınav ücreti ödeyecek. YDS'ye katılacak adaylar da ÖSS için yatıracakları ücretten ayrıca 10 YTL daha ödeyecekler.

  Adaylar sınavlara başvuru merkezleri aracılığıyla başvurabilecekler. Lise müdürlükleri, ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ve ÖSYM büroları başvuru merkezi olarak görev yapacak. Adaylar, eskiden olduğu gibi sınav ücretini yatırdıktan sonra başvuru merkezlerinden randevu alarak başvuru yapabilecekler.

  Liselerde eğitim-öğretim süresi 4 yıla çıktığı için bazı lise türlerinde bu yıl mezun verilmeyecek olması nedeniyle ÖSS'ye başvuru sayısı geçen yıla göre az olacak. Genel liseler ile hazırlık sınıfı bulunmayan anadolu ve fen liseleri bu yıl mezun vermeyecek. 2008-ÖSS'ye 1 milyon 200 bin civarında adayın katılacağı tahmin ediliyor. ÖSS'ye geçen yıl yaklaşık 1 milyon 640 bin aday başvurmuştu.
  ÖSS 15 Haziran 2008, YDS ise 22 Haziran 2008 tarihinde gerçekleştirilecek.

  AA
 2. Ezlem
  Üye

  Yeni adı YGS olan üniversitelere giriş sınavı ilk sınavına müracaatlar 3 ocak 2013-15 ocak 2013 tarihleri arasında olacaktır.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  ÖSS sınavı bilindiği gibi kaldırıldı ve yerine ygs ve lys gibi sınavlar geldi. bunun dışında bu ÖSS sınavı bilindiği gibi ösym tarafından yapılan üniversite için yapılan bir sınavdır. bunun dışında ÖSS nin açılımını verelim .öğrenci seçme sınavı şeklindedir.
+ Yorum Gönder