+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Erozyon Engelleme Çalışmaları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Erozyon Engelleme Çalışmaları
  Erozyon Engelleme Çalışmaları

  Erozyon Engelleme Çalışmaları nelerdir
  Erezyon Engelleme Çalışmaları
  Erozyon Engelleme Çalışmaları hakkında bilgi

  Erozyon Engelleme Çalışmaları

  Yurdumuzda erozyonla mücadele konusunda çeşitli devlet kuruluşlarının yanı sıra dernek ve vakıflar da çalışmalar sürdürmektedir. Bu kuruluşlar içerisinde erozyonla ilgili en etkili çalışmayı Türkiye Eroz*yonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) yürütmektedir. Bu vakfın kuruluş amacı ulusumuza toprak erozyonunun sonuçlarını ve ülkemizin çöl olma tehlikesini anlatmak erozyonu önleme çalışmalarına destek sağlamaktır. TEMA kamuoyunu erozyon tehlikesi konusun*da bilgilendirmek için çeşitli çalışmalar yürütmek*tedir. Bunun yanı sıra erozyonu önleme çalışmalarına da etkin olarak katılmaktadır. TEMA bu amaçla yurdun çeşitli yerlerinde ağaçlandırma ve meraların iyileştirilmesi çalışmalarını sürdürmektedir.

  TEMA Vakfının yanı sıra amaçları arasında erozyonla mücadelenin bulunduğu ulusal ve uluslar arası sivil kuruluşlar da vardır. Yeşil barış anlamına gelen Greenpeace (Grinpis) adındaki örgüt ve Doğal Hayatı Koruma Vak*fı yurdumuzun dışında dünyada da çalışmalarını sürdüren kuruluşlardır. ÇEKUL (Çevre ve Kültür Varlıklarını Koruma Vakfı) ise bu konuda yurt içinde faaliyet gösteren sivil kuruluşlarımızdan biridir.
 2. Ziyaretçi

  erezyon engelleme çalışmaları
 3. Ziyaretçi
  bence harika bir site bana çok faydası oldu
 4. Ziyaretçi
  müthişşş bir site teşekkürlerrrrrrrrrr

+ Yorum Gönder


erozyonun engelleme çalışmalarının araştırılması,  erozyonu engelleme çalışmaları,  erozyonu engelleme çalışmalarının araştırılması,  erozyonun engelleme çalışmaları,  erozyonu engelleme çalışmaları nelerdir,  erozyon engelleme çalışmaları