+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Elektrik olmasaydı ne gibi zorluklar yaşardık? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. By_Muhammet
  Devamlı Üye

  Elektrik olmasaydı ne gibi zorluklar yaşardık?
  Elektrik olmasaydı ne gibi zorluklar yaşardık?
  Elektrik olmasa her şey çok farklı olurduBelki de insanoğlunun en büyük icadı bu olmuşturSon yüzyıldaki olağanüstü gelişmelerin temel etkeni elektriktir

  İletişim, haberleşme, ulaşım,sağlık,eğitim; neredeyse bütün alanlara kadar uzanan bir yelpazede etkili olduğunu söyleyebiliriz

  Bilim elektriğe çok şey borçludur

  Elektriğin belki de en büyük getirisi, boşa giden, verimsiz geçen akşam saatlerini ve geceleri de insanın birşeyler üretebileceği şekle getirmiş olmasıdırYapay güneşlerimiz var artık her yerde ve geceler de gündüzler kadar anlamlı

  Elektrik, bir çağı kapatacak kadar tarihe damgasını vurmuş, milyonlarca kıvılcımın kaynağı ve özü olmuşturElektrik olmasa her şey çok farklı olurdu.Belki de insanoğlunun en büyük icadı bu olmuştur.Son yüzyıldaki olağanüstü gelişmelerin temel etkeni elektriktir.

  İletişim, haberleşme, ulaşım,sağlık,eğitim; neredeyse bütün alanlara kadar uzanan bir yelpazede etkili olduğunu söyleyebiliriz.

  Bilim elektriğe çok şey borçludur.

  Elektriğin belki de en büyük getirisi, boşa giden, verimsiz geçen akşam saatlerini ve geceleri de insanın birşeyler üretebileceği şekle getirmiş olmasıdır.Yapay güneşlerimiz var artık her yerde ve geceler de gündüzler kadar anlamlı.

  Elektrik, bir çağı kapatacak kadar tarihe damgasını vurmuş, milyonlarca kıvılcımın kaynağı ve özü olmuştur
 2. Ziyaretçi

  eletrik olmasaydı gece karanlıktan korkanlar için çok kötü olurd
 3. Ziyaretçi
  Elektrik olmasaydı ne gibi zorluklar yaşardık?

  Elektrik olmasaydı çok zor bir şekilde yaşardık. Elektrikli aletleri kullanamaz, onlardan faydalanamazdık. Günlük hayatımızda da bir ampul elektriksiz yanmaz ve biz ışıktan da faydalanamaz etrafımızı göremezdik ve meşaleler, yağlı kandiller, mumlardan faydalanırdık ama elektrik var iken niye bu araçlardan faydalanalım ki? Önceden insanlar elektriksizken gaz lambalarını kullanırken yaşayabildiklerine göre bizde yaşayabiliriz. Ama yinede hayatımız çok zor olur. Elektrik yüzyılın en iyi, büyük buluşu. Şimdi diyorsunuz ki bilgisayar ve televizyonda çok büyük buluşlar.Ama şu yönden baksanız dediğimi daha iyi anlarsınız.Bir düşünün bilgisayarın ve de televizyonun çalışmasını sağlayan nedir?Sorunuzun cevabı elektrik.Çünkü elektrik olmasa onlar da çalışmazdı.Yukarıdaki yazdığım yazının konusu elektriksiz hayat çok zorlaşırdı.
  (TAMAMEN BANA AİT ALINTI DEĞİL)

 4. Ziyaretçi
  Elektrik olmasaydı ne gibi zorluklar yaşardı

  Edison ampulü icat etmesiyle hayatımızı aydınlatmış ve günden faydalandığımız saati uzatmıştır.
  Ampulün aydınlatmasıyla akşamları geç vakite kadar misafir ağırlayamaz veya aile ve arkadaşlarımızla sohbet edemez veyada ders çalışıp kitap okuyamazdık.

  Ampul sayesinde fabrikalar geceleride üretim yapıp insanlara iş veriyor, ampul olmasa üretim sınırlı olurdu.
  Arabalar ampul sayesinde geceleri yolunu görebiliyor, ampul olmasa arabalar geceleri hareket edemezdi.


 5. Ziyaretçi
  çok kötü oklurduu elektriksiz hayat

 6. Ziyaretçi
  çok saol ödevime çok yardımcı oldun tebrikler (dalga geçmiyorum )

 7. Ziyaretçi
  Elektirik olmasaydı insanlar bir çok şeyi kolay bir şekilde yapamazlardı. İnsanlar bir çok şeyde zorlanırlardı.

+ Yorum Gönder


elektrik olmadığında hayatımızda hangi zorluklarla karşılaşırdık,  elektrik olmasaydı ne gibi zorluklar yaşardık,  elektrik olmasaydı hayatımızda hangi zorluklarla karşılaşırdık,  elektrik olmasaydı ne gibi zorluklarla karşılaşırdık,  elektrik olmadığında hayatımızda hangi zorluklarla,  elektrik olmadığında hangi zorluklarla karşılaşırdık