+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Dünyada yaşanan kötülüklerin sebepleri nedenleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Dünyada yaşanan kötülüklerin sebepleri nedenleri
  Dünyada yaşanan kötülüklerin sebepleri nedenleri
  Ahlaki kötülüklerin sebebi, insanın özgür iradesini yanlış kullanmasıdır. İnsan, iyiliği de kötülüğü de seçebilecek şekilde yaratılmış ve seçim kendisine bırakılmıştır.. kuşkusuz Dünya üzerinde bir çok kötülük vardır bunların sebepleri çoktur. Bir kaç tanesini sayacak olursak:

  1-İnsanın bencilliği

  2-İnsanın para ve mal mülk hırsı

  3-İnsanların ruhsal yapılarının farklı olması

  4-Temel olarak insanların iyi eğitim alamamaları

  gibi sebepler kötülüğün nedenleri olabilir..
 2. Ziyaretçi

  sağol kardeş
 3. Ziyaretçi
  dünyada yaşanan kötülüklerin sebebi

  dünyada yaşanan kötülükler insanlar tarafından olur.insanlar kötülük yapa yapa alışkanlık haline getirirler. bazı insanlar 1 dakikasını bile kötülük yapmadan duramazlar çünkü o insanlar kötülüğü alışkanlık haline getirmişlerdir.küfür etmek bir kötülüktür yine bazı insanlar olduğu gibi küfür ederler ağızlarından bir güzel kelime bile çıkmaz. insanoğlu kötülük işlemeye her zaman meillidir.
  biz insanların birçok kötü davranışları vardır. bunlardan bazıları bencillik,cimrilik,yalan, kibir gibi bir çok kötü davranışlar vardır örneğin yalan yalan her insanoğlunun zor durumda kaldığında söylediği bir kötü davranıştır. ama bazı insanlar yalanı daha kötü hale getirebilirler hep yalan söylerler ve ağızları artık yalana alışır ve ahirete bunun cezasını çekeceklerdir.
  biz bundan şöyle bir ders çıkarabiliriz; her kötü davranış ,yine kendimize döner
+ Yorum Gönder


dünyada yaşanan kötülüklerin sebepleri nelerdir,  dünyada yaşanan kötülüklerin sebepleri nelerdir kompozisyon,  dunyada yasanan kotuluklerin sebepleri nelerdir,  dünyada yasanan kötülüklerin sebepleri,  dünyadaki kötülüklerin sebepleri,  dünyada yaşanan kötülüklerin sebebi