+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Trekking hakkında önemli bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Trekking hakkında önemli bilgiler
  Trekking hakkında önemli bilgiler  İşte unutmamanız gereken birkaç şey:

  #

  yürüyüş ayakkabılarınızı ve çantanızı unutmayın. çantanıza su, yağmurluk, yedek çorap ve giyisi koyun. untmayın ki doğayla başbaşasınız yağan yağmur ya da bir dere geçişi sizi tahmininizden çok daha fazla ıslatabilir. bundan başka çantanızda, size dağıtılan ve mola yerlerinde yiyeceğiniz yiyeceklerinizi taşıyacaksınız.

  #

  üzerinize rahat şeyler giyin. rahat edemeyeceğiniz kıyafetlerle uzun müddet yürümek sizi sıkabilir. fakat bunu yaparken hava koşullarını da göz önünde bulundurun. kışın yanınıza kazak, yazın kesinlikle şapka alın.

  #

  katılacağınız geziyi piknikle karıştırmayın. uzun müddet yürüyeceksiniz. bu yürüyüş daha önceden planlanmış bir yürüyüştür. yani rehberler gideceğiniz noktaya ulaşan en kısa yolu değil sizin daha fazla doğa güzelliği göreceğiniz ve bu geziden daha fazla zevk almanızı sağlayacak yolları tercih ederler.

  #

  gruptan kopmayın. bu konuda rehberlerin talimatlarına uymaya itina gösterin. kimsenin sizi göremeyeceği biçimde değişik yollara sapmayın. şayet gruptan kısa süreli ayrılacaksanız (örn: su içmek ya da çiçek toplamak vb. şeyler için) kesinlikle gruptan bir kişiye bu durumu bildirin.

  #

  yanınıza fotoğraf makinesi almak ve böyle farklı ve hoş bir günde fotoğraf çekmek isteyebilirsiniz. fakat makinenizin yağmur neticesi ya da bir dere geçişi sırasında zarar görebileceğini unutmayın.

  #

  dere içerisinden ya da kaya üstünde yürürken çok dikkatli olun. dere içerisindeki taşlar yosun tuttuklarından kaygan olur. yavaş ve emin adımlarla yürüyün. böyle durumlarda ayağınızdaki yürüyüş ayakkabısının önemi daha da artıyor. rahat ederim düşüncesiyle altı düz spor ayakkabılardan sakının. altı girintili çıkıntılı ve kaymayan yürüyüş ayakkabılarını tercih edin.

  #

  yanınıza kullanmayacağınız malzeme almayın. aşırı yükten sakının. yürüyüş uzun olduğundan aşırı yük sizi normalden daha fazla yoracaktır. kullanmayacağınıza inandığınız malzemeleri yürüyüşe başlamadan önce arabada bırakın.

  trekking hakkında önemli bilgiler

  #

  dönüş saatinde rötar olabilir. bunun en önemli nedenlerinde biri aynı parkuru ayrı grupların değişik sürelerde yürümeleri. dönüş saati konusunda esnek ve hoşgörülü olmayı unutmayın.
 2. AZMİYE
  Devamlı Üye

  Trekking genellikle serin havalarda daha çok tercih edilen ve doğada bir yerden başka bir yere tempolu yürüme sporudur üstelik genellikle dağlarda yada ormanlarda bu spor yapılır.
+ Yorum Gönder