+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Sosyal Örgüt Nedir , Sosyal Örgüt hakkında bilgi , Sosyal Örgüt ne demektir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Sosyal Örgüt Nedir , Sosyal Örgüt hakkında bilgi , Sosyal Örgüt ne demektir
  Sosyal Örgüt Nedir


  Sosyal örgüt (sosyal organizasyon, toplumsal örgüt), bir toplumsal kümenin üyeleri ya da bir toplumun kümeleri arasındaki belli görev ve yükümlülükleri dile getiren kurumlaşmış ilişkiler düzenidir.

  Teşkilat, organizasyon. Belirli bir amaç ya da amaç grubuna yönelik, birbiriyle bağlantılı eylemlerin gerçekleştirilmesi için bireylrin önceden belirlenmiş davranış kalıpları, görevler ve sorumluluklar çerçevesinde bir araya gelmesiyle oluşan, tamamlayıcı ve süreklilik gösteren toplumsal yapılanmadır.
 2. Fatma
  Administrator

  Sosyal örgütler toplum yararına hizmetler üreten kurumlardır. Hepsinin amacı aynıdır. Toplum yararına çalışmaKtır.Tamamlayıcı ve süreklilik gösteren toplumsal yapılanmadır. Sivil toplum kuruluşları oda, sendika, vakıf ve dernek adı altında faaliyet gösterir.
+ Yorum Gönder


sosyal örgüt nedir,  sosyal örgütler kısa bilgi,  sosyal örgütler hakkında bilgi,  sosyal örgütler hakkında kısa bilgi,  sosyal örgüt hakkında bilgi,  sosyal örgütler nelerdir