+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Doğal yapay Işık kaynakları nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Doğal yapay Işık kaynakları nelerdir
  Doğal yapay Işık kaynakları nelerdir?

  dogal-ve-yapay-isik.jpg

  İnsanların görmelerini sağlayan enerji türü ışıktır. Bütün ışıklar bir ışık kaynağı tarafından üretilmektedir. Işık yapıp etrafını aydınlatan herşey ışık kaynağıdır. Dünyanın ve bilinen en büyük ışık kaynağı güneştir. Işık kaynakları doğal ve yapay ışık kaynakları olarak 2 grubu ayrılır.

  Doğal Işık Kaynakları Nelerdir
  Bazı ışık kaynakları kendi kendine ışık üretirler. Bu tür kaynaklara doğal ışık kaynakları isimi verilmektedir. Güneş, yıldız, yıldırım ve şimşek türü doğal olaylar doğal ışık kaynakları grubuna girmektedir.

  Yapay Işık Kaynakları Nelerdir
  Doğal ışık kaynaklarından akşam olduğu zaman yararlanılamaz. Bu durumda yapay ışık kaynakları devreye girer. Yapay ışık kaynakları insanlar tarafından yapılmaktadır. Ampul, lamba, mum ve meşale gibi araçlar yapay ışık kaynaklarının içerisine girer.
 2. Zeyneb
  Bayan Üye

  Doğal Işık Kaynakları

  Çevremizdeki Işık Kaynakları

  Güneş,yıldızlar,el feneri,mum,gaz lambası, ateş böceği, yanan odun, yanan kömür,yanan elektrik sobası birer ışık kaynağıdır.

  Doğal ve Yapay Işık Kaynakları Nelerdir

  Doğal Işık Kaynakları

  Işığı kendisi üreten kaynaklara doğal ışık kaynakları denir.Örneğin : Güneş,yıldızlar,ateş böcekleri..

  Yapay Işık Kaynakları

  Kibrit alevi,el feneri,ampul,meşale,mumlar,spot ışıkları, sokak lambaları insanların yaptığı ışık üreten yapay ışık kaynaklarıdır

+ Yorum Gönder


yapay ışık kaynakları,  yapay ışık kaynakları nelerdir,  ışık kaynakları,  doğal ve yapay ışık kaynakları nelerdir,  yanan kibrit yapay doğsl