+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Koni şeklinde mimari yapılar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Koni şeklinde mimari yapılar
  koni şeklinde mimari yapılar


  koni-eklinde-mimari-yap-lar1.jpg

  Sacré-Cœur Bazilikası (Fransızca: Basilique du Sacré-Cœur) Parisin Montmartre mahallesinde bulunan önemli bir hristiyan yerleşimidir. 2006 yılında on milyon ziyaretçi ile Notre Dame Katedralinden sonra Fransa'da en çok ziyaret edilen anıttır.

  İnşaatı
  Montmartre Paris'te her zaman tarihi bir dini yerleşimi olmuştur : Galyalı Druidler için kutsal bir yerdi, Mars ve Merkür için Antik Romalılar tarafından ithaf edilen tapınaklar, Parisin en eski kilisesi olan Saint-Pierre de Montmartre Kilisesi Montmatre Krallık Monaster tarafından VI. Louis zamanında inşaat edilmiştir. Ve son olarak Basilique du Sacré-Cœur 1875 yılında başlayan inşaatı 1914'te bitmiştir.

  Basilique du Sacré-Cœur Parisin en yüksek rakımında bulunmaktadır. 23 Temmuz 1874 tarihinde, Fransa-Prusya Savaşı sırasında hayatlarını kaybeden Fransızlar anısına, Fransız Ulusal Meclisinin sunduğu bir kânun ile inşaatına karar verilmiştir. Yapımını Fransız mimar Paul Abadie kazanmıştır. 1884 yılında ölen Abadie, sırasıyla Pierre Gérôme Honoré Daumet (1884-1886), Charles Laisné (1886-1891), Henri Pierre Marie Rauline (1891-1904) ve son olarak Lucien Magne yerine mimar olarak getirildiler.

  16 Haziran 1875 tarihinde başlayan inşaat, maliyetinin tamamına yakın Fransız halkı üstlenmiştir. Yapımı 1914 yılında biten Basilique du Sacré-Cœur, sadece I. Dünya Savaşından sonra açılmıştır.
 2. Fatma
  Administrator

  Bir ülkenin kültürünü anlamak için mimarisini incelemeniz yeterli oluyor. Eğer eski mimarilere ilginiz varsa roma ve sümer mimarisini inceleyebilirsiniz.
+ Yorum Gönder


mimari