+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Haber Yazıları Örnekleri, Haber Yazısı Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Haber Yazıları Örnekleri, Haber Yazısı Örneği
  Haber Yazıları Örnekleri

  Akdeniz’de tekneleri batan 27 kaçak göçmeni kimse kurtarmaya yanaşmayınca üç gün üç gece balık ağlarının dubalarında yolculuk ettiler.

  GANA, Kamerun, Nijerya ve Sudanlı kaçak göçmenleri taşıyan tekne Libya’dan yola çıktı. Derme çatma tekne 6 gün Libya açıklarında sürüklendikten sonra battı. İki balıkçı teknesinin kurtarma girişimi sonuç vermedi. Bölgede bulunan bir Malta gemisi onlara yardım eli uzattı. Kaptan yukarı çıkmalarına izin vermediği için göçmenler, geminin çektiği ton balığı ağlarına tutundular.

  Balık kadar değerleri yok
  Kaçaklar üç gün üç gece, hiçbir şey yiyip içmeden ağlara tutunarak yolculuk ettiler. Maltalı kaptan, ağlarda 1 milyon dolarlık balık olduğunu, yolunu uzatarak bunu riske atmak istemediğini söyledi. Sonunda Sicilya yolu üzerinde bir İtalyan donanma gemisi göçmenleri yukarı çekip İtalya’nın Lampedusa Adası’na götürdü.

  5 günde 120 kurban
  Olayı, “Avrupa’nın Utancı” başlığıyla kapak konusu yapan İngiliz Independent gazetesi, bu 27 göçmenin yine de şanslı olduğunu, çünkü aynı bölgede son beş gün içinde dört ayrı teknenin batması sonucu toplam 120 Afrikalının öldüğünü bildirdi.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Haber yazıları olmuş olaylar ile ilgili bilgi vermek üzere yazılan yazılardır. İnsanlar teknoloji bu kadar ilerlemeden önce ülkelerin hatta dünyada olup bitenleri sadece haber yazıları sayesinde öğrenmekteydirler.
+ Yorum Gönder


akdenizde tekneleri batan 27 kacak gocmeni kimse kurtarmaya...