+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Öjenizm ne demek Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Öjenizm ne demek
  Öjenizm ne demek


  Öjenizm.jpg  Öjenizmi ilk benimseyen ve yayan insanlardan biri de adından sıkça bahsettiğimiz sahte çizimleriyle ünlenen alman biyolog Ernst Haeckel’dir. Almanya öjenizminin kurucusu sayılır.  Haeckel, Wonders of Life adlı kitabında:  “Sakat doğan bebeklerin hiç vakit yitirilmeden öldürülmesini istemiş ve bu bebeklerin henüz bir bilince sahip olmadıklarını ileri sürerek bunun bir
  www.alasayvan.net/ cinayet sayılmayacağını iddia etmiştir. Aynı mantığın bu gün çocuk aldırmanın da (kürtajda) güçlü bir bahane olarak kullanıldığını görmekteyiz.”  Haeckel sadece sakat doğan bebeklerin değil, toplumun sözde evrimine engel olan tüm hasta ve sakat insanların evrim yasaları gereğince ayıklanmasını istemiştir. Hastaların tedavi edilmesine karşı çıkmış, bu tedavinin doğal seleksiyonu engellediğini ileri sürerek şöyle yazmıştır:  “İyileşmesi mümkün olmayan yüz binlerce hasta, örneğin akıl hastaları, cüzamlılar, kanser hastaları yapay olarak hayatta tutulmakta ama bu kendilerine veya toplumun geneline hiçbir yarar getirmemektedir Bu kötülükten kurtulabilmek için, yetkili bir komisyonun kararı ve gözlemiyle hastalara hızlı ve etkili bir zehir verilmelidir.”
 2. Esma
  Devamlı Üye

  Bilimsel ırkçılık olarak bilinen Öjenizm olumsuz karakterleri bir şeye karşı tepki göstermeyen veya aktif yöntemlerle yok etmeye dayalı ırkçılık biçimidir. Bir nevi insanları sınıflandırmaya tutan tabi düşünce biçimidir.
+ Yorum Gönder


öjenizm ne demek