+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Tümel akıl nedir, tümel akıl hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Tümel akıl nedir, tümel akıl hakkında bilgi
  Tümel akıl nedir


  t-mel-ak-l-nedir.jpg

  Frekanslar Ve Farkındalık

  Beyin adı verilen dalga yumağı yapının, kainatı kavramasındaki açılımı, farkındalığını ne kadar etkiler? Dalga yumağı yapıda, şuurun kendisini keşfetmesini sağlayacak olan, kudretini açığa çıkarması kadarıyladır. Hikmet boyutundaki yapı, kendisinde bulduğu alan genişliğinin yaşamını ve hissedişini açığa çıkarabildiği haliyle yaşar.

  Geniş bir vizyondan bakabilen bir yapıda açığa çıkan tecelliler, algısının da genişliğine bağlıdır. Dalga yapıda gerçekleşen sayısız işlemin, kainatı her noktasına kadar duyumsayabildiğini buna rağmen açığa çıkan algının sadece belli eşiklerde kaldığını her an gözlemlemekteyiz. Bir televizyon, bağlı olduğu uydudan gelen veriyi ancak kendi kabiliyeti(algısı) kadarıyla www.alasayvan.net/ açığa çıkarabilir. Dalga yapı her an yenileniyor.. Bedende kendini yaşamaya çalışırsa, alçak frekans boyutunda sıkışıp kalır. Şuur kendini ancak farkındalık alanının genişliği kadar tanır. Üst frekans boyutlarına çıkması ve kendisini o katmanlarda tanıması ise, o anda açığa çıkaramadığı kendi potansiyelini bilmesi ve yaşaması ile mümkündür. Kayıtlanmış bir yapı orjin varlığını açığa çıkaramaz. Kayıtlanmış şuur, sonsuz ve sınırsız potansiyelin kendisinde olduğunu da bilemez.

  Son yıllarda gelişen nöroloji artık kendi kendimizi programlayabileciğimizi dile getirmektedir. Her frekansın ayrı ayrı işlevleri olduğu bilim dünyasında yayınlanmakta. Suçluluk, pişmanlık,ilişkiler,kapanıklık ya da epifiz bezinin aktivasyonu için uygun frekanslarla tedaviler günümüzde yapılabiliyor. Frekans boyutunda oluşmuş bir tıkanıklık madde boyutuna aynen yansıyor.

  Eğer başınız ağrıyorsa Rast makamında bir eserin frekansı sizi rahatlatacaktır. Ayaklarda yaşanan bir rahatsızlıkta ise Uşşak makamı şifa olacaktır.Solfeggio Frekanslarıda bu tarz uygulamalara örnek olarak verilebilir.

  DO – 396 Hz – Suçluluk ve korkuları serbest bırakma

  RE – 417 Hz – Felaket halleri ve kolayca değiştirilmesi

  MI – 528 Hz – Dönüşüm ve mucizeler (DNA onarımı)

  FA – 639 Hz – Bağlantılar / İlişkiler

  SOL – 741 Hz – Sezgilerin uyanışı

  LA – 852 Hz – Ruhani duruma geri dönüş

  Tanımlanmış olan bu frekanslarla kendimize akort yapabiliriz. Böylece frekans boyutumuzdaki kayıtları temizleyip an'ı yaşamamızda bir engel daha böylece kalkmış olur. Niceliksiz ve niteliksiz,kayıtlardan beri olarak seyr halini yaşayabilmek için, sonsuz alemlerden açığa çıkan yollardan bir yoldur. Yüksek frekans algısında kayıtlardan beri olanı yaşamak dileğiyle,
 2. Esma
  Devamlı Üye

  Tümel akılı kısaca açıklamak gerekirse İnsanların sadece bir beyin ile çalışmasıdır. Yabancı dillerde bir çok anlam ifade eden tümel akıl Türkçe hali daha uygundur. İnsan beyninin tek bir bilinç ile çalışması demektir.
+ Yorum Gönder


tümel akıl nedir