+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Yara Bandı Ne İşe Yarar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Yara Bandı Ne İşe Yarar








  Yara Bandı Ne İşe Yarar

  yara-bandi-ne-ise-yarar.jpg

  Bilim adamları kan damarları aracılığıyla cildin kendi kendini tamir etmesini sağlayan bir jel geliştirdi. Jelin içeriğinde su bazlı ve bir çeşit şeker bulunuyor. Bilim adamları bu jelin özellikle yanıklar sonucu oluşmuş yaralarda önemli bir iyileşme sağladığını kaydetti.

  Fareler üzerinde yapılan çalışmada iki gruba ayrılan hayvanların bir kısmı bu jel ile tedavi edilirken diğer kısmı şu an insanlar üzerinde kullanılan ve ineklerden elde edilen kolajen ile tedavi edildi. Tedavinin ardından 3 hafta sonra jelin beklenenden daha iyi bir etki yarattığı görüldü. Şaşkınlık yaşayan araştırma ekibi insan vücudundaki yaralarda bu jelin daha iyi etki yaratacağı kanaatine vardı.

  Araştırma ekibinin başında bulunan Sharon Gerecht bu jelin kemik iliğindeki kök hücre hasarını da tedavi edebileceğini düşündüğünü açıkladı. Gerecht; son olarak "araştırmamız açıkça gösteriyor ki bu hidrojel tek başına cilt tamirini yapabiliyor, damarların gelişimini hızlandırıyor" dedi.








 2. Ziyaretçi





  harika çok teşekkürler işime yaradı bilinçlendim




 3. Ziyaretçi
  Bence yarabandı her yerde olmalı ve ilkyardım çantasında kullanmalı




+ Yorum Gönder


yara bandı ne işe yarar,  yara bandı ne işe yarar hakkında bilgi,  bant neişe yarar,  yara bandı yararlı mı,  yara bandi ne işe yarar,  yara band