+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Musevilik ile yahudilik arasindaki fark nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Musevilik ile yahudilik arasindaki fark nedir
  Musevilik İle Yahudilik Arasındaki Fark Nedir?

  1. Yahudi , yahudilik ırkına mensup insandır.musevi ise musevilik dinine mensup insandır.musevilik çoğu yerde yahudilik olarak da geçer ama karıştırmayın yahudilik ırktır.

  musevilik.jpg

  2. Musevilik bir dindir, musa'nın peşinden gidenler anlamına gelir. yahudilik ise bir ırkın ismidir, yakup'un soyundan gelenleri ifade eder. museviler musa peygamber'in naklettiği kurallara göre yaşarken yahudiler bu dini kendi emelleri uğruna değiştirip siyasallaştıran ve kendilerine özel insanlar güruhu olarak addeden ırktır. yahudilerin neredeyse tamamı musevi dinine mensuptur, musevi dini mensuplarının çoğu da yahudidir. ancak bütün museviler yahudi değildir. musevi türkler, musevi kürtler, musevi araplar. vardır. yahudilik ırkla özelleştirilmiş sınırları museviliğe nazaran oldukça dar kalan bir inanış biçimidir.


 2. Esma
  Devamlı Üye

  Aslında aralarında pek bir fark olmayan Musevilik ve Yahudilik sadece okuma bakımından farklıdır. Ayrıca Musevilik Ve Yahudilik; biri dini iken diğeri ise etnik kökenlidir. Bundan dolayı aralarında anlam farkı da büyüktür.
+ Yorum Gönder


musevilik,  yahudilik nedir,  museviler,  musevilik görseli ile açıklama,  yahudilik ve musevilik arasındaki fark nedir,  yahudi musevi fark