+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Tarihte bilinen en eski sembol olan Swastika'nın sırrı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Tarihte bilinen en eski sembol olan Swastika'nın sırrı
  Tarihte bilinen en eski sembol olan Swastika'nın sırrı

  Swastika (Gamalı Haç), Naziler için yaratılışın simgesi ve Aryan ırkının mistik kaderinin işaretiydi. Bir ulus ülkenin her köşesine yayılan bu sembol tarafından adeta hipnotize edilmişti. Tarihte bilinen en eski sembol olan Swastika’nın sırrı neydi ve gücü nereden geliyordu?

  swastika-.jpg

  1920’de Almanya’daki Nazi Partisi kendine sembol olarak Swastika’yı (Gamalı Haç) seçti. Kararı veren bizzat partinin birinci adamı Adolph Hitler olmuştu. Ama Swastika’yı ne yaratan onlardı, ne de keşfeden. Bu sembolün tarihi ve gizleri çok daha eskilere dayanıyordu. Yahudiler de dahil olmak üzere tarih boyunca pek çok kültür ve din tarafından güçlü, iyi ve olumlu şeyleri anlatmak için kullanılmıştı. Naziler bu durumu sonsuza dek değiştirdi. Bugün hala Naziler’in düşüşünü, bu güçlü sembolü amacının tam tersi istikametinde kullanmış olmalarına yoran pek çok insan vardır.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Tarihte bilinen en eski sembollerden biri olan Swastika sembolüdür. Bu sembolü tarihte çok kullananlar olmuştur. Bu sembol bir çok kültürde gücü ve iyi şeyleri temsil eder. Bu sembolü Almanlarda Hitler döneminde kullanmışlardır. Yalnız Almanlar bu sembolün tersine bir gidişat izlemişlerdir.
+ Yorum Gönder