+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Kpss’den 70 Puan Almak İçin Kaç Net Gerekir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Kpss’den 70 Puan Almak İçin Kaç Net Gerekir
  Kpss’den 70 Puan Almak İçin Kaç Net Gerekir


  Kpss’de yaptığınız netlerin size getireceği puan değeri özellikle sınavın standart sapma değerlerine göre değişmektedir.

  Sizlerle bu yazımızda 2012 Kpss Lisans (p3) sınavında 70 puanın kaç nete tekabül ettiğini paylaşıyor olacağız.  Kpss 2012 Lisans Genel Kültür Genel Yetenek sınavında 31,25 Genel Yetenek neti ve
  32,5 Genel Kültür neti p3 puan türünde 70 puan getirdi. Yani 63,75 net = 70 puan.
  Tabiki sınav sorularındaki standart sapma değeri aldığınız netin kaç puan edeceği konusunda çok önemli. Sınav zorlaştıkça yaptığınız netin puan değeri daha da yükselir. Kpss’de kaç netin 70 puan olduğunu sizinle paylaşmamızdaki amaç genel bir fikriniz olabilmeniz için. Örneğin 2010 Lisans Kpss sınavında 63,75 net 70 puandan daha az bir puana tekabül ediyordur. Çünkü 2010 sınavı 2012′ye göre kıyasla daha kolay bir sınavdı. Daha net bir örnek vermek gerekirse 2010 Kpss sınavında 81,5 net 73 puan’dı.

  Umarım Kpss sınavına girecek arkadaşlara genel bir fikir sahibi olabilmeleri için verdiğimiz veriler yardımcı olabilmiştir.

  Son olarak Kpss 2012 Lisans sınavında paragraf sorularının daha önceki paragraf sorularına nazaran çok daha uzun olduğunu hatırlatmak isterim. Bu yüzden paragraf soruları nasıl çözülür isimli yazıyı okumanızı tavsiye ederim.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Türkiye de yapılan bir çok sınav da yapılan standart sapma ile kişinin alacağı puan hesaplanmaktadır. mesela kpss sınavında olduğu gibi. bu sınavda aldığınız netler kadar yapılan standart sapmada puanına etki etmektedir. bazen standart sapma sayesinde çok puanlar hiç beklenmediği gibi de gelebilmektedir.
+ Yorum Gönder


kpss önlisans 70 puan için kaç net gerekli,  kpss kaç net yaparsam kaç puan alırım,  kpss ortaöğretim 70 puan almak için kaç net gerekir,  kpss de 70 almak için kaç net gerekir,  Kpss Den 70 Almak için Kaç Net Yapmak Gerekir,  kpss den 70 almak