+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda İşletme ekonomisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gülcan
  Devamlı Üye

  İşletme ekonomisi
  İşletme ekonomisi kapsamı
  isletmeekonomi.gif
  Günümüz rekabet koşullarında, gençlerimizin başarılı olmaları için, kuvvetli bir donanıma sahip olmaları gerekmektedir. İşletme-Ekonomi programı, hem işletme hem de ekonomi dallarında uzmanlaşma imkanı vererek ve kaliteli bir eğitim sunarak, yurtiçinde ve yurtdışında çok farklı sektörlerde başarılı bir kariyer için öğrencilerimize gerekli altyapıyı sağlamaktadır.

  İşletme-Ekonomi Programımızın amacı öncelikle temel ekonomi ve işletme bilgilerini öğretmek, öğrencilerin araştırma, çözümleme, değerlendirme yeteneklerini geliştirmek ve yöneticilik konusunda kazınımlar sağlamaktır. Program; hem işletme hem de ekonomi alanlarında, öğrencilerin derslere aktif olarak katıldığı, uygulamalarla teorinin desteklendiği, bir eğitimi hedeflemektedir.

  Eğitim programı, Ekonomi ve İşletme bölümlerinde okutulanlarla ortaklık gösterir. Öğrenci; Yönetimde Yaklaşımlar, İşletme Ekonomisi, Finansal Raporlama ve Maliyet Analizi, Örgütsel Davranış, Mikro ve Makro Ekonomik Kuram, Ekonometri gibi der.sleri alır. İşletme ve ekonomi biliminin birbiriyle olan yakın ilişkisinin bilincinde olan çoğu öğrenci, bu bölümlerden birinden mezun olduktan sonra diğer dalda yüksek lisans yaparak, kuvvetli bir altyapı edinmeye çalışmaktadır. Üniversitemiz, bünyesinde açtığı İşletme-Ekonomi Bölümü ile her iki dalda uzmanlaşmak isteyen öğrencilere bu fırsatı lisans eğitimi sırasında yaratmış bulunuyor.
 2. AYFER
  Bayan Üye

  İşletme ekonomisi, üretim, pazarlama, finansman gibi işletmenin temel işlevlerini ve işletmenin kuruluşuna dair faaliyetleri kendisine konu edinen bir disiplindir.
+ Yorum Gönder