+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Menkul kiymet ihraci Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gülcan
  Devamlı Üye

  Menkul kiymet ihraci
  MENKUL KIYMET IHRACI


  menkul kıymet ihracı.jpg


  Bankaların tüketici kredileri, konut kredileri, ihracat kredileri; finansman şirketlerinin kendi mevzuatları uyarınca açmış oldukları krediler; finansal kiralamaya yetkili kuruluşla
  .rın finansal kiralama sözleşmelerinden doğan alacaklar; gayrimenkul yatırım ortaklıklarının portföylerindeki gayrimenkullerin satış veya satış vaadi sözleşmelerinden kaynaklanan senetli alacakları karşılığında doğrudan ihraç edecekleri kıymetli evraktır.

  Bankalar ve genel finans ortaklıkları temellük edecekleri alacaklar karşılığında varlığa dayalı menkul kıymet ihraç edebilirler. Varlığa dayalı menkul kıymetler iskonto esasına göre satılabileceği gibi dönemsel ve değişken faiz ödemeli olarak da ihraç edilebilir. Faiz/iskonto oranı ihraca dayanak teşkil eden alacakların getirisi dikkate alınarak ihraçcı tarafından serbestçe belirlenir, sabit veya değişken faizli olarak ihraç edilebilir.

  Vadenin belirlenmesinde ise ihraca dayanak teşkil eden alacakların vade yapısı dik
  .kate alınır ve vade uyumu sağlanır. Varlığa dayalı menkul kıymet ihracı ile varlıkların likit hale getirilmesi ve düşük maliyetle alternatif fon kaynağı yaratılması söz konusudur.
 2. Acil

  Menkul kiymet ihraci isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder