+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda İnsan klonlama zararları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  İnsan klonlama zararları
  İnsan klonlama zararları

  İnsanların klonlanmasına karşı çıkılmasının ilk nedeni, yaratılış düşüncesine aykırılık fikridir. İkinci neden ise insanların adeta kobay olarak kullanılacak olması ve klonlama sonrasında ortaya çıkacak olan insanda olabilecek bedensel ve zihinsel bozukluklardır. Bu nedenlerle insan klonlanması sakıncalı görülüyor ve diğer canlı türleri üzerinde yapılması daha uygun görünüyor.


  İnsan klonlama zararları.jpg
  Zararları konusunda ise yukarıda belirtiğim üzere klonlama sonrasında insanın genel bünyesinde zararlar meydana gelebilir. Canlıların şeklen farklılıkları olduğu gibi hücresel farklılıklarıda bulunmaktadır. Genel itibariyle bu farklılıkların temel kaynağı Genlerdir. Bu nedenle klonlama yapılan canlılarda elde edilen deneyim ve bilgiler insan klonlaması esnasında şüphe götürmez bir yarar sağlayacaktır ancak sonrasında oluşabilecek zararların önüne geçebeleceği asla kesinlik arz etmemektedir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Bilindiği gibi insanlar teknolojide ve bilimde çok fazla ilerlemişleridir . bu yüzden canlı klonlamaya bile gelmişlerdir. ancak bir çok kişi insanların klonlanmasına karşı gelmektedirler. bunun ilk nedeni müslümanlara göre canlıları sadece allahın yaratabildiği düşüncesi ve diğer neden ise klonlanacak olan kişinin klonunda meydana gelebilecek her hangi bir bozukluk.
+ Yorum Gönder


klonlamanın zararları,  insan klonlama,  insan klonlamanın zararları,  insan klonlamanın yararları ve zararları,  klonlamanın yararları,  klonlamanın yararları ve zararları