+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Maddeler halinde iyi liderin özellikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Maddeler halinde iyi liderin özellikleri
  Maddeler halinde iyi liderin özellikleri

  İyi Bir Liderin Özellikleri Nelerdir  Eğer lider olmak istiyorsanız en iyi fikirleri bulmalı, uygulamalı ve hayatınız boyunca öğrenmeyi sürdürmelisiniz. İşletmelerde ne yazık ki lider niteliklerine sahip kişilere çok sık rastlanılmadığı için bürokrasi hastalığı ve tembellik hızla yaygınlaşmaktadır. Bu tehlike karşısında uzmanlar, örgütü geleceğe taşıyacak kişilerin lider mi yoksa yönetici mi olması gerektiğini uzun zamandır tartışmaktadır.  Yazılan çeşitli kitaplarda da benzer konular işlenmektedir. Bu konuda benim görüşüm, liderin örgüt içinde sahip olduğu özellikler ile yöneticilerden kesin bir çizgi ile ayrıldığı yönündedir. Bu ayrılış noktasında işletmeye kazandırdıkları ise sayılamayacak kadar çoktur.

  Sorgulayıcı ve sabırlı,  Daima önde değil, yeri geldiğinde arka planda duran,  Değişimin yaratıcısı olan,  Prensipleri ile hareket eden,  Entelektüel ve sorgulayıcıdır. Hatalarından daima ders çıkarır.  Çalışanlara örnek olacak şekilde davranışlarında açık ve tutarlıdır. Söz ve davranışları uyum içindedir.  Güçlü ve zayıf yönleri iyi bilen ve hatalarından ders çıkaran kişidir.

  Zorluklara karşı mücadele eden,  Ahlak kurallarını bireysel menfaatlerinin önünde tutan,  Kararları takımıyla beraber alan,  Daima değişime açık kişidir.  İletişim yeteneği çok gelişmiştir.  Takım ruhu felsefesine inanır. Paylaşımcıdır. Başarının tüm çalışanlara ait olduğuna inanır.  Sözü edilen tüm bu özellikler liderleri diğerlerinden farklı kılmaktadır. Globalleşen dünyada işletme sahipleri ve örgütler yöneticiden çok lidere ihtiyaç duyar. Yapılan araştırmalar, işletmeyi geleceğe taşıyan liderlerin üç önemli özelliğini ortaya koymaktadır.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Iyi bir lider bence çok iyi konuşmali ve vadettiklerini yani söz verdiği şeyleri yerine getirmelidir. Bunun dişinda iyi bir lider halkini dinlemeli ve kendisinin halkindan biri olduğunu unutmamali ve ona göre davranmali ayrica her firsatta halkinin sorunlarini di,nlemeli ve bunlara bir çare bulmali. Bunlar dişinda ayrica bir lider halkina örnek teşkil etmeli .
+ Yorum Gönder


liderin özellikleri madde madde,  liderin özellikleri maddeler halinde,  liderin özellikleri nelerdir maddeler halinde yaz,  iyi bir liderin özellikleri maddeler halinde,  liderin özellikleri,  iyi bir liderin özellikleri(madde madde)