+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Para Bulunmadan önce Insanlar Nasıl Alışveriş Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Para Bulunmadan önce Insanlar Nasıl Alışveriş
  Para yokken alışveriş nasıldı

  Para yokken ürün değişimi söz konusu idi. Buda insanların ihtiyacı bulunduğu bazı ürünleri vermesini gerektiriyordu. Halbuki herkesin ihtiyacı farklı ve insanlar çok değişik yererde oturmaktaydılar. Değişim belirli bir noktada yeterli gelmiyordu. Hep aynı ürünlerin değişimi insanları kısır döngüye sokmaktaydı. Bunun için ve ticaretin gelişimi için ürünlerin değerinin yerine geçecek bir yol bulmak gerekiyordu.
  Bu sebepten dolayı ilk parayı lidyalılar keşfederek, büyük bir kolaylığa ulaşmışlardır.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Bilindiği gibi parayi ilk olarak lidyalilar bulmuştur. Peki para bulunmadan önce insanlar nasil ticaret yapmaktaydi bunu hiç merak ettiniz mi. Merak edenlere söyleyelim eskiden para bulunmadan önce insanlar takas usulu ile ticaret yapmaktaydilar.
+ Yorum Gönder


para bulunmadan önce insanlar nasıl alışveriş yaparlardı,  insanlar parayı bulmadan önce nasıl alışveriş yaparlardı,  para olmadan önce insanlar nasıl alışveriş yapardı,  para bulunmadan önce nasıl alışveriş yapılırdı,  insanlar para bulunmadan önce nasıl alışveriş yapardı,  para olmadan önce insanlar nasıl alışveriş yaparlardı