+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Bilgisayarın hayatımızda ve çevremizde yaptıgı değişiklikler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Bilgisayarın hayatımızda ve çevremizde yaptıgı değişiklikler
  Bilgisayarın hayatımızda ve çevremizde yaptıgı değişiklikler

  Bilgisayarın hayatımızda ve çevremizde yaptıgı değişiklikler nelerdir hakkında yazi


  1- İnternet sayesinde dünyanın diğer bir ucundan diğer ucuna bilgi ulaştırılabilmektedir.

  2- Teknoloji sayesinde insanlar çok daha kolay yaşam imkanlarına sahip olurlar ve yapacakları işler çabul ve rahat yapabilirler. Örneğin; evlerde kullanılan çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi teknolojik ürünler işleri kolayca yapmaya yararlar. Evlerde bulunan teknolojik aletler yardımıyla hem bilgileri ve yiyecekleri saklarsınız hemde yapacağınız işleri daha hızlı ve basit bir şekilde yapabilirsiniz. Bu işleri yaparken daha az enerji sarfedebilirisiniz.

  3- Teknoloji tıp alanındada çok faydalı birşeydir. İnsanların hayatına olumlu etkiler sağlamaktadır. İnsanların hastalıkların daha çabuk bulunması için tıptaki teknolojik ürünlerden yararlanılmaktadır.

  4-Eğitim alanındada teknolojinin çok faydası vardır. Mesela; episkop, projeksiyon makinesi ve televizyon gibi ürünler yardımıyla okullarda ders anlatmada kolaylık sağlanmaktadır.

  5- Teknolojinin birdiğer faydası insanların düşüncelerini, duygularını daha fazla insana anlatmasının daha kolay bir hale gelmesidir. Matbaa sayesinde birçok kitap basılmış ve insanlar bu kitaplar sayesinde kültürleri gelişmiştir. Hayatımızda internet, gazete, televizyon, radyo ve diğer iletişim aletleri ile daha fazla insana haberler ulaştırılmaktadır.

  6- Teknoloji ulaşım alanında da çok faydalıdır. Eskiden yolları atlarla veya yüreyerek aylarda belkide yıllarda gidilmekteydi. Teknoloji sayesinde bu kolaylaştı ve çok uzak biryere kısa zamanda ulaşılabilmektedir
 2. Ziyaretçi

  işime çok yaradı teşekürler tablo halinde güzel oldu
+ Yorum Gönder


bilgisayarın çevremizde yaptığı değişiklikler,  bilgisayarın hayatımızda ve çevremizde yaptığı değişiklikler,  bilgisayarın çevremize yaptığı değişiklikler,  bilgisayarın çevreye yaptığı değişiklikler,  bilgisayarın çevremize yaptığı değişiklikler nelerdir,  bilgisayar hayatımızda ve çevremizde yaptığı değişiklikler