+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Traktörün icadından önceki durumu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Traktörün icadından önceki durumu
  Traktörün icadından önceki durumu

  Traktörün icadından önceki durumu nasildi  Traktörün icadından önceki durumu cevaplamadan önce günümüzde traktör ile neler yapıldığına bakalım daha sonra geçmişte bu işlemler ne ile yapıldığına bakalım.

  Traktör günümüzde tarla bağ ve bahçe gibi çalışma alanlarında kullanılan pulluk orak makinası ekin biçme makinasımibzer gibi tarım aletlerine çekicilik yapmaktadır. Ayrıca arkasına takılan römork ile yük taşınması da yapılmaktadır.

  Geçmişte pulluk orak makinası ve ekin biçme makinası gibi araçları atlarla ya da büyükbaş hayvanlarla çekiyorlardı. Ya da orak tırpan gibi çalışması insan gücüne dayanan daha basit aletlerle bu işlemleri gerçekleştiriyorlardı.

  Örneği traktörün çektiği tırpan makinası ile ekin biçmek çok kolayken insan gücü ile çalışan tırpan ile ekin biçmek oldukça güçtür ve çok fazla zaman alır.
 2. Acil

  Traktörün icadından önceki durumu isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


traktörün icadından önceki durumu,  traktör icadından önceki durum,  traktör icadından önceki durumu,  günümüzdeki durum traktör,  traktör icadından önceki durumu ve günümüzdeki durumu,  traktörün icadından önceki durumu ve günümüzdeki durumu