+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Negatif Iyon Nasıl ölçülür Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Negatif Iyon Nasıl ölçülür
  negatif iyon nasıl ölçülür kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Negatif Iyon Hakkında Bilgi

  Negatif iyonlar kokusuz, tatsız ve görünmez moleküllerdir ve biz bunları belirli ortamlarda bol miktarda soluruz.
  İyonlar, havada bulunan yüklü-pozitif ya da negatif-parçacıklardır
  . Belirli koşullar altında bu iyonların artan miktarları doğal olarak üretilir. Örneğin, okyanus dalgalarının bir sahildeki hareketi büyük miktarda negatif yüklü iyon yaratır. Bunun tersine, elektriksel faaliyetlerin (elektrikli cihazların çalıştırılması gibi) çevreye pozitif yüklü iyonlar verdiği bilinmektedir.

  negatif iyonlar.jpg

  Artan negatif ya da pozitif iyon varlığının, kötü hissetme bakımından insanın ruh halini etkilediği bildirilmiştir. Pek çok kişinin yüksek miktarda negatif iyonun mevcut olduğu deniz kıyısında ya da ormanda kendini dinç ve iyi hissettiği kanıtlanmış bir etkidir[1]. Bunun tersine çalışan elektrikli cihazlara sık maruz kalmak (bu pozitif iyonlar üretir) bazı kişilerde bitkinlik ve hatta hastalık hissine neden olabilir.

  Doğanın negatif iyonlar üretmesine karşın, pek çoğumuzun yaşadığı ortamlar ortalamanın üzerinde bir iyon seviyesi sağlamazlar. Bununla birlikte elektrikli cihazların mevcut olduğu alanlarda pozitif iyonlar, doğada bulunan miktarlardan önemli ölçüde daha yüksek miktarlarda üretilir. Bu iyonların etkisini hissedenler için, bir negatif iyon jeneratörü bu duruma pratik bir çözüm olabilir.

+ Yorum Gönder