+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Paralelkenarın Iç Açıları Nasıl ölçülür Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Paralelkenarın Iç Açıları Nasıl ölçülür








  paralelkenarın iç açıları nasıl ölçülür kısaca







 2. Ebru
  Devamlı Üye





  Paralelkenarın Iç Açıları Hakkında Bilgi

  Herhangi bir çokgen, belirli özellikleri iç açıları vardır. Bir çokgen iç açıları görmek. Bir paralelkenar, ancak bazı ek özellikleri vardır.1. Karşısında açıların uyumlu vardırParalelkenar yukarıdaki herhangi bir köşeyi sürüklerken, ters açılar uyumlu (eşit ölçüde) olduğunu unutmayın.
  Örneğin açıları ∠ABD ve ∠ACD her zaman ne olursa olsun eşit olduğuna dikkat edin.2. Ardışık açıları takıma girenHerhangi bir açıda başlatın ve her iki yönde paralelkenar çevresinde gitmek, her zaman karşılaştığınız açıları iki takıma giren - onlar için 180 ° ekleyerek.Örnek m∠ABD + m∠BDC için 180 ° =.Bu bir çizgi paralel çizgiler AB ve CD bir enine olmak BD sonucudur. Turuncu herhangi bir noktayı paralelkenar yeniden şekillendirmek ve bu her zaman doğru olduğunu unutmayın için yukarıdaki şekilde sürükleyin.

  Bir paralelkenar çevre bulmak için sadece iki tarafın bütün uzunlukları ekleyin:
  Çevre = bir + b + a + b= 2a + 2b

  paralel kenar.gif

  Bir paralelkenar alan bulun için taban uzunluğu (b) kere yükseklik (h) ile çarpın:Alan = b x yEvet, bu formül Ama nereden geldiğini kontrol edelim!Hadi bir parça kesme ve taşımakŞimdi, bir dikdörtgendir.Alan = Uzunluk x Genişlik = b x y

  paralel kenar1.gif

  Kenarları ve açıları bir paralel kenarı:

  Bir paralel kenarı tarafında aynı uzunlukta (uyumlu).Bir paralelkenar açılarını aynı boyutu/ölçü birimi (uyumlu)Bir paralel kenarı tarafında paralel vardır Uh Sence nerede bu ismi var mı?

  paralel kenar2.gif


  Bir paralelkenar açılarını diğer özellikleri:
  Bitişik bir paralel kenarı tarafında (yan yana olanlar) ek. Bu onların önlemleri 180 dereceye kadar eklemek anlamına gelir.

  parelel.gif

  paralel kenar3.gif





+ Yorum Gönder