+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Güven kanyonu ile ilgili bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Zeyneb
  Bayan Üye

  Güven kanyonu ile ilgili bilgi
  Güven kanyonu ile ilgili bilgi

  Güver Uçurumu Antalya-Korkuteli yolu üzerinde Antalya`ya 8-9 km uzaklıktaki Düzlerçamı bölgesinde bulunan bir kanyon. 115m derinliğinde ve 1 milyon yıllık bir kanyon olduğu söyleniyor. Kanyonun içinden akan çay, Konyaaltı`nda Boğa Çayı olarak denize dökülüyor.

  Bence Antalya`da turizm açısından yeterince iyi değerlendirilemeyen bir yer burası. Mesela Konyaaltı, Olimpos desen Türkiye`de çoğu insan bilir, ama Antalya`ya defalarca gelip gitmiş olan çoğu insan bu doğa harikası kanyonu hiç duymamıştır. Bunda, kanyonun turizme kazandırılması için herhangi bir şey yapılmamış olmasının rolü büyük.

  Kanyona sadece üst tarafından bakabiliyorsunuz, içinde yürüme,gezme şansınız yok çünkü yol yok(kendin dağdan, taştan uzun bir yol yürüyerek gidersin, o ayrı). Mesela Fethiye`deki Saklıkent Vadisi gibi içinde patikalar yapılabilir ve insanlar bu 115m derinliğindeki kanyonun içinde yürüyebilirler. Bu şekilde oldukça turist çeker diye düşünüyorum.

  Elimde nerden bulduğumu tam hatırlayamadığım bir resmi var bu kanyonun. Güzel bir fotoğraf değil(kanyon o resimde görünenden çok daha dik ve derin, kanyonun bittiği yerin resmi bu) ama insanlar burayı öğrensinler diye koydum. Antalya`da ikamet edenlerden yolu buralara düşen olursa, daha güzel fotoğraflarını koyabilirler belki
 2. Acil

  Güven kanyonu ile ilgili bilgi isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder