+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Hava Kirliliğinin Hayvanlar Üzerindeki Etkileri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. FERAY
  Devamlı Üye

  Hava Kirliliğinin Hayvanlar Üzerindeki Etkileri
  Hava Kirliliğinin Hayvanlar Üzerindeki Etkileri

  Atmosferdeki kirleticilerin omurgalı hayvanlar üzerindeki etkileri solunum sistemi bozuklukları, gözler, dişler ve kemiklere olan zararları, pestisitlere hassasiyetin artması yiyecek kaynakların azalması şeklinde görülür.


  Hava Kirliliği ve canlı.jpg  Hayvanların hava kirliliğinden etkilenmesi solunum yoluyla ve beslenme sırasında aldıkları kirletici maddelerden kaynaklanmaktadır. Gıdalar yoluyla alınan kirleticilerin etkisi havadan solunum yoluyla alınandan daha önemlidir. Özellikle gıdaların büyük payı vardır.

  Hava Kirliliği ve hayvanlar.png

  Kirleticilerden etkilenen yörelerde yetiştirilen yem bitkileri kirletici kimyasal maddeleri emilme yoluyla etkilemekte, bitki dokusunda biriken kirleticiler beslenme sırasında hayvanların vücuduna girmektedir. Et, süt ve yumurtasından yaralandığımız hayvanların kirlenmeden etkilenmesi onların ürünlerini yiyerek beslenen insanlara dolaylı olarak yönelmektedir.
 2. Acil

  Hava Kirliliğinin Hayvanlar Üzerindeki Etkileri isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder