+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda OKS sonuçları cuma açıklanıyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  OKS sonuçları cuma açıklanıyor
  OKS sonuçları cuma açıklanıyor

  Bu yıl son kez yapılan ve 913 bin 612 öğrencinin katıldığı Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) sonuçları 11 Temmuz 2008 Cuma günü açıklanıyor.

  Bu yıl son kez yapılan ve 913 bin 612 öğrencinin katıldığı Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS ) sonuçları 11 Temmuz 2008 Cuma günü açıklanıyor. Öğrenciler tercihleri 11-18 Temmuz arasında yaparken, tercih sonuçları ise 25 Temmuz’da açıklanacak.

  Bu yıl son kez yapılan Fen , Anadolu ve Sosyal Bilimler liseleri, Polis Koleji ile özel okullarda okumak için 913 bin 612 öğrencinin katıldığı OKS sonuçları, cuma günü açıklanıyor. Sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının internet adresinden duyurulacak. Tercihler, veliler tarafından bireysel ya da ilgili okul müdürlükleri aracılığıyla 11-18 Temmuz arasında gerçekleştirilecek.
  Sınav sonucuna göre tercih yapacak her aday, okul aile birliğine 5 YTL ödeyecek. Tercih sonuçları 25 Temmuz 2008’de, kesin kayıtlardan sonra boş kalan okul kontenjanları ise 5 Ağustos 2008 tarihinde açıklanacak. OKS ’ye ikinci yerleştirme için başvuruları da 6-10 Ağustos 2008 tarihleri arasında yapılabilecek. İkinci yerleştirme sonuçları 5 Ağustos 2008’de, açıklanırken 23 Ağustos ’ta ise ikinci yerleştirme sonucuna göre boş kalan kontenjanlar açıklanacak. Tercihte yükselme işlemi talepleri 24-25 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Sonuçlar ise 1 Eylül 2008’de açıklanacak.

 2. Ezlem
  Üye

  6-7-8 sınıfların girdiği SBS sınavları her sene biraz daha zorlaşıyor.Öğrencilerin çoğu soruları kolay bulsa da bir kısmı zor buluyor.Sonuçları da aileler daha fazla merak ediyor.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  OKS bilindiği gibi sbs ve teog gibi sınavlardan önce yapılan liseye giriş sınavıdır. bunun dışında bu sınavın açılımı yani OKS nin açılımı orta öğretim kurumları seçme ve yerleştirme sınavı şeklindedir. son olarak bu sınav bilindiği gibi 8. sınıfta yapılmak da idid.
+ Yorum Gönder