+ Yorum Gönder
Dantel ve Takılar ve Hırka Ve Kazak Forumunda Genç Kız Kazak Modeli ve Yapılışı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Genç Kız Kazak Modeli ve Yapılışı
  Kız Kazak Modeli ve Yapılışı

  Kız Kazak Modeli ve Yapılışı.jpg
  Örgü kazak modeli ön;

  95 ilmek başlanır. 1 düz, 2 ters lastik örgü ile devam edilir. 20 cm de göğüs altında ters ilmeklerin arasından 1 ilmek artış yapılıp düz örülür.Bu işlem diğer göğüs altına da uygulanır. Arka sırada artırılan ilmeğin 2 yanından 1’er ters ilmek artırılır. B u işlem 6 sıra ara ile 2 kez daha tekrar edilir. Beden boyu 46 cm de kol evi için 3 ilmek kesilir, her sırad 6 kez 1’er ilmek kesilir daha sonra 2 sırada bir 2 ilmek kesilir. Omuzu kesmek için 2 ters 1 düz örülür 4. kesilir. Bu işleme 61 ilmek kalana dek devam edilir.

  Örgü kazak modeli arka;

  95 ilmek başlanır, ön bedende yapılan sıralı işlemler ( artırma işlemleri hariç ) tekrar edilerek örülür.

  Örgü kazak modeli kol;

  43 ilmek başlanır, düz örgü ile yanlardan ara ara 1’er ilmek artış yapılarak 65 ilmeğe ulaşılır. 3 ilmek kesilip, 1 düz, 2 ters lastik örgü ile devam edilir. Önce her sırada 1 ( 6 kez ), sonra 2 sıda bir 2 ilmek kesilir. Daha sonra kesmeden devam edilerek ön ve arka bedenin yaka hizasına kadar örülür.

  Örgü kazak modeli yaka;

  Ön , arka ve kolların ilmekleri tek şişte toplanıp yaka bütün olarak örülür. Yaka süslemesi olarak tığ ile çiçek yapılıp dikilir. 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Kızınız var ve kendisine kazak mı örmek istiyorsunuz o zaman bu model tam size göre yukarıdaki açıklamaya uyarak sizlerde genç kızlarınızın severek giyecekleri kazaklar örebilirsiniz. Kazak örmeyi bilmeyenler arkadaşlarından yardım alarak yada internetten anlatımlı videolar izleyerek nasıl öreceklerini öğrenebilirler.
+ Yorum Gönder


genc kız örgü modelleri,  kizkazakmodeli,  genc kiz kazak ornegi