+ Yorum Gönder
Dantel ve Takılar ve Hırka Ve Kazak Forumunda Yün İle Örgü Hırka Yapımı Anlatımı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. DereeN
  Devamlı Üye

  Yün İle Örgü Hırka Yapımı Anlatımı
  Yün İle Örgü Hırka Yapımı Anlatımı | Örgü Kazak Ve Hırka Örnekleri


  Yapımı:

  Yün İle Örgü Hırka.jpg

  Arka Yapımı:70 ilmek örerek örmeye başlıyorsunuz. 42 santimetreye ulaşıncaya kadar düz örgü olarak öreceksiniz. Koltuk altını yaparken 3 2 1 . . şeklinde koltuk kesimi yapın. 20 santimetre kadar kol evi örün ve şişin üzerinde kalan ilmeklerin tamamı kesin
  Ön Yapımı:33 ilmek örerek örgüye başlıyorsunuz, kenarlarına 4 ilmek haroşa örtün. diğer ilmekleri de haroşa örn. 40 cm olduktan sonra yakayı oluşturabilmek için haroşanın ardından iki ilmek birlikte örerek kesme işlemi yapın. 4 sıra koltuk kesimi 3-2-1… olarak yapın ve 20 cm oluncaya kadar örün. V yaka hırkanın haroşadan sonraki kesimi her iki sıradada yapılır.
  Kol Yapımı:38 ilmekle örgüye başlayın. 44 cm oluncaya kadar düz örgü örün. sonra 3-2-1. . biçiminde kol kesimi yapın. ondan sonra iki sırada 1′er tane keserek kol evi 2 cm olana kadar örgüye devam edin ve böylece bitirin. Hayırlı olsun Hırka Modeli giyinmeye hazır Sonbahar mevsiminde çok ideal olacak bir model. Güle güle kullanın.


  En Güzel Örgü Kazak Ve Hırka Örnekleri, Modelleri, Örgü Kazak Ve Hırka Resimleri, Değişik Ve Şık Modeller, Örgü Kazak Ve Hırka Örnekleri Arşivi Burada .. 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Kışın bayanlar kendilerini sıcak tutacak kazaklar, hırkalar, yelekler ve süveterler giymeyi tercih etmektedir. Yün ipler ile kendilerine kışlık giysiler örmeyi düşünene bayanlar yukarıda bulunan tarifi ve sitemizde bulunan diğer açıklamalı örnekleri örerek çok şık giysilere sahip olabilirler.
+ Yorum Gönder


örgü hırka modelleri,  kruvaze kazak modelleri,  yün hırkalar