+ Yorum Gönder
Dantel ve Takılar ve Hobileriniz ve Videolu Bilgiler Forumunda güveç tenceresinin ilk kullanımı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. GÜLNUR
  Devamlı Üye

  güveç tenceresinin ilk kullanımı
  Güveç tenceresinin ilk kullanımı

  Güveç tenceresi

  güveç tenceresinin.jpg

  Fırına sinmiş balık kokusu, matlaşan kristaller, çaydanlıkta oluşan kireç tabakası ve daha fazlası için hayatınızı kolaylaştıracak pratik püf noktaları.

  Çelik çaydanlıkların dış yüzeyinde kararmalar, iç yüzeyinde kireç tabakası oluşabilir. Mutfağınızdaki malzemeleri kullanarak çaydanlığınızı ilk günkü görünümüne kavuşturabilirsiniz. Yarım bardak üzüm sirkesine 1 yemek kaşığı tuz ekleyip karıştırın. Bulaşık süngerini karışıma batırıp, çaydanlığınızın dış yüzeyini yıkayın. Kireç tabakasını temizlemek için patates kabuklarını çaydanlığın içine koyun, üzerine su ekleyip bir süre kaynatın. Farkı göreceksiniz.

  Mutfakta hayatı kolaylaştıran aletlerden biri mikserdir. Kek ya da muhallebi için kullandığınız mikseri temizlemekte zorlanıyorsanız, kolayı var. Plastik bir kabın içine kaynar su ekleyin. Mikseri kaynar suda çalıştırın. Kolayca temizlendiğini göreceksiniz.

  Fırın, mangal, duman ızgara gibi pişiricilerin ızgara www.alasayvan.net tellerini temizlemek için temiz bir ponza taşı yeterli. Ponza taşını ıslatmadan, ızgara tellerini ovun ve kolayca temizleyin.Fırında balık pişirdikten sonra uzun süre kokusu gitmeyebilir. Bu rahatsız edici kokudan kurtulabilmek için oldukça pratik bir yöntem bulunmaktadır. Fırın tepsisine alüminyum folyoyu yayıp, üzerine bir miktar tarçın serpin. 15 dakika orta dereceli ısıda fırını çalıştırın. Hem mutfağınız hem de fırınınız mis gibi kokacaktır.

  Uzun süre buzdolabında kalıp, bozulmuş bir yemek ya da elektrikler kesildiği için derin dondurucuda çözülen gıdalar dolabınızın kötü www.alasayvan.net kokmasına neden olabilir. Dolabınızı deterjanlı suyla silip, iyice kurulayın. Limonun kabuklarını soymadan dilimleyin ve buzdolabının en üst rafına koyun. Kötü kokular limon sayesinde yok olacaktır. Her gün limonları yenilemeyi unutmayın.

  Yeni alınan tabak ve mutfak eşyalarındaki etiketleri çıkarmak için üzerine mobilya cilası sürün. Yumuşak bir bez ile silip, bulaşık makinesinde yıkayın. Etiket izi kalmayacaktır.

  Yeni aldığınız güveç ve toprak kapları kullanmadan önce içine sirkeli suyla doldurun. Bir gece beklettikten sonra sirkeli suyu döküp, iyice yıkayıp durulayın. Böylece www.alasayvan.net çatlaklara karşı önlem almış olursunuz.
  Kristal avizeler ya da ev aksesuarları zamanla ışıltısını yitirebilir. Parlaklık kazandırmak için yarım kova ılık suyun içine 3 adet limonun suyunu ekleyin. Kristallerinizi limonlu suyla silin. İlk denemede farkı göreceksiniz. 2. Çisem
  Bayan Üye

  Güveç tencerelerinin iki çeşidi bulunmaktadır. Sırlı ve sırsız güveçler. Sırlı güveçlerin için özel bir cila ile kaplandığı için su geçirmez özelliği bulunmaktadır. Sırsız olanlar ise cila ile kaplanmadığı için yemekten önce yağlayıp ocakta bir süre tutmak gerekir.
+ Yorum Gönder


güveç,  güveç tenceresinin ilk kullanımı,  güveç ilk alındığında nasıl temizlenir,  güveç nasıl kullanılır,  güveç kullanımı,  yeni güveç nasıl kullanılır