+ Yorum Gönder
Tarih Arşivi ve Hukuk ve Kanunlarımız Forumunda Türk bayrağı göndere nasıl çekilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Türk bayrağı göndere nasıl çekilir
  Türk bayrağı hakkında


  turk.bayragi.jpg

  Bayrak göndere hızla çekilir ama ağır ağır indirilir. Yas sırasında yarıya indirilmesi durumunda ise önce yukan kadar çekilir, daha sonra yavaş yavaş indirilir. Bir ulusal bayrak, hiçbir zaman başka bir ulusal bayraktan daha yükseğe çekilmez. İki bayrak yan yana, aynı yükseklikte olmalıdır.
  Baş aşağı çekilmiş bir bayrak, felaket işaretidir. Bir savaşta bayrak indirmek teslim olmayı gösterir. Bayraklar genellikle sabahlan çekilir, gün batarken indirilir. Yalnızca özel nedenlerle gece gündüz direkte kalır.
  Yabancı bir limanı ziyaret eden bir gemi, saygı belirtisi olarak o ülkenin bayrağını çekebilir. Bu durumda ev sahibi ülkenin bayrağı pruva direğine, geminin kendi bayrağı ise kıç bölümüne çekilir. Ortadaki anadireğe ise, özel bir şirkete ait olması durumunda bu şirketin bayrağı çekilir.
  Ulusal bayrak bazen cenaze törenlerinde tabutu örtmek için de kulllanılır. Bu durumda bile toprağa değmesine izin verilmez. Savaşta ölenlerin tabutu bayrağa sarılır.
  Beyaz bayrak teslim olma ya da ateşkes işaretiyken, kırmızı bayrak çoğunlukla tehlike işareti olarak kabul edilir. 2. Hakim
  Devamlı Üye

  bayrağı yarıya indirmenin amacı saygıdır cenaze yada herhangi buna benzer başka bir olayda bayrak yarıya yavaş bir şekilde indirilir .
+ Yorum Gönder


türk bayrağı,  bayrağımız göndere nasıl çekilir,  bayrak göndere nasıl çekilir ve indirilir,  bayrak göndere nasıl çekilir,  türk bayrağı göndere nasıl çekilir,  türk bayrağı göndere nasıl çekilir ve indirilir