+ Yorum Gönder
Peygamberlerimiz – Siyer ve Hz.Muhammed Forumunda Efendimiz için bir gül de siz ekleyin Konusunu Okuyorsunuz..
 1. ÖzqÜr
  Devamlı Üye

  Efendimiz için bir gül de siz ekleyin
  Efendimize Gül Ekliyelim


  gul-resim.jpg

  İslamda Gül

  Müslümanlar gül kokusunun peygamberlerinin kokusundan geldiğini kabul ederler ve peygamberleriyle yoğun sevgi bağı olan kişilerin dahi gül koktuğuna inanırlar.
  İslam sanatında gül çoğunlukla peygamberi simgeler. Bu yüzden çoğu İslami eserde güle ayrı bir değer verilmiştir. Peygamber'in terinin gül gibi koktuğu rivayet edilir. Hz. Muhammed gülleri "Seyyidül ezharül Cennet=Cennet çiçeklerinin ulusu" olarak nitelendirmiştir.

  Efendimiz için bir gül de siz ekleyin 2. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  Bela insanın diline bağlıdır. bir kimse bir şeyi “yapmam” dedi mi, şeytan her işini bırakıp onu yaptırana kadar uğraşır.

  gul-resim1.jpg
 3. D.K.F.Q
  Devamlı Üye
  Bir salavat bir gül ve bir selam ya muhammed

  Gul resim3.jpg

  Efendimize (s.a.v) 1 Gül Deil 1000 Gül Feda Olsun..

 4. RüzgarGülü
  Devamlı Üye
  Benim Ehl-i Beyt’imi kendi aranızda, vücuttaki baş ve baştaki iki göz gibi kabul edin. (Tabiatıyla) Baş, gözler olmadan yolunu bulamaz.

  gul-resim4.jpg

 5. NestLLe_GirLL
  Üye
  Bilin ki, ümmetimin en kötüleri, kötülüklerinin korkusundan dolayı saygı gösterilen kimselerdir. Şerrinden korkularak saygı gösterilen kimse benden değildir.

 6. akrep_zehiri
  Yeni Üye
  Bir anlık tefekkür, bin yıl nafile ibadetten hayırlıdır.

  Gul resim5.jpg

 7. Ziyaretçi
  Ya rasullah canım sana feda olsun Allah’ın kullarından hoşnutluğunun nişanesi, fiyatların düşük, hükümdarın ise adaletli olmasıdır. Allah’ın, onlara gazap etmesinin nişanesi ise, hükümdarın adaletsiz, fiyatların ise yüksek olmasıdır.

 8. Nesrin
  Devamlı Üye
  Peygamber efendimizin en sevdiği çiçek güldür ve söylenenlere göre peygamber efendimiz gül gibi temiz ve saf kokardı. peygamber efendimiz gülü çok sevdiği için kutlu doğum haftalarında insanlar birbirlerine gül hediye ederler.

+ Yorum Gönder


en güzel güller,  güzel güller,  gül resmi,  peygamber efendimiz gül,  engüzel güller,  gül muhammed