Konu Kapatılmıştır
Peygamberlerimiz – Siyer ve Hz.Muhammed Forumunda Peygamberimizin Ruhuna Her Gün Fatiha Okuyalım... Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gebzeberkay
  Devamlı Üye

  Peygamberimizin Ruhuna Her Gün Fatiha Okuyalım...
  Peygamberimizin Ruhuna Her Gün Fatiha Dile Getirelim

  fatiha.gif

  Elhamdü lillâhi rabbil'alemin. Errahmânir'rahim. Mâliki yevmiddin. İyyâke na'budü ve iyyâke neste'în, İhdinessırâtel müstakîm. Sırâtellezine en'amte aleyhim ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn. 2. Mine
  Devamlı Üye

  Peygamberimiz İçin Her Gün Fatiha Okuyalım

  -OKUNUŞU-
  Elhamdü lillâhi rabbil'âlemîn. Errahmânirrahîm. Mâliki yevmiddîn. Iyyâke na'büdü ve iyyâke nesta'în. Ihdinas-sirâtal müstakîm. Sirâtallezîne en'amte aleyhim gayrilmagdûbi aleyhim ve leddâllîn.

  fatiha.jpg
  (Amin)

  MÂNÂSI
  Hamd (övmek, övülmek); O, âlemlerin Rabbi, O Rahmân, Rahîm, O, âhiret gününün mâliki Allâh'in (hakki) dir. O'na mahsustur. Ilâhi! Yalniz Sana ibâdet ve kulluk ederiz, sade Sen'den yardim dileriz. Bizi dogru yola hidâyet eyle. Kendilerine bol bol nîmet verdigin bahtiyarlarin yoluna, ki onlar ne azip sapmis, ne de gazabina ugramislardir. (Duâmizi kabul eyle Allâh'im!)

  AÇIKLAMA
  Fatiha Suresi,Mekke'de inmistir. 7 ayettir. Kur'an'in ilk suresi oldugu için açis yapan, açan manasinda "Fatiha" denilmistir.
 3. imam hatipli
  Üye
  Peygamberimizin Ruhuna Fatiha Okuyalım

  elfatiha, Elhamdü lillâhi rabbil'alemin Errahmânir'rahim Mâliki yevmiddin İyyâke na'budü ve iyyâke neste'în, İhdinessırâtel müstakîm Sırâtellezine en'amte aleyhim ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn

 4. Fatma
  Administrator
  Fatiha süresi hem övgü hemde dua olarak ikiye ayrılır. Günde yüz defa fatiha süresini okuyan kişinin duası kabul edilir. Tabiki tem,z bir kalple ve içten inanarak okumak gerekir.

 5. Nesrin
  Devamlı Üye
  Peygamber efendimiz allah tarafından insanlara gönderilen son peygamberdir. peygamber efendimiz insanları allah yoluna getirebilmek için nelere katlandı ne zorluklar çekti, onun gibi güzel bir insana her gün bir fatiha okumuşsunuz neyiniz eksilir. hiç bir şeyiniz eksilmez peygamberinize olan sevginizi ve saygınızı göstermiş olursunuz.

Konu Kapatılmıştır


peygamber efendimizin ruhuna fatiha okumak,  peygamber efendimize fatiha okumak,  peygamber efendimiz için bi fatiha,  peygamberimizin ruhuna fatiha okumak,  fatiha peygamberimizin ruhuna okumak,  peygamberimize fatiha okumak