+ Yorum Gönder
Peygamberlerimiz – Siyer ve Hz.Muhammed Forumunda İran İmparatoru Kisra'ya Gönderilen Mektup Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  İran İmparatoru Kisra'ya Gönderilen Mektup

  İran İmparatoru Kisra'ya Gönderilen Mektup Hakkında Bilgi


  Hz. Muhammed (sav) müşrik toplulukların liderlerine gönderdiği mektuplarında onlara sonsuz ilim sahibi Allah'ın tek İlah olduğunu ve kendisinin de O'nun elçisi olduğunu tebliğ etmiştir. Ehl-i Kitap olan topluluklardan farklı olarak müşrik toplumla- ra yollanan bu mektuplarda Yüce Allah'ın varlığı ve birliği ana konu olarak vurgulanmıştır.

  Bismillahirrahmanirrahim,
  Allah Resulü Muhammed'den, İranlıların büyüğü Kisra'ya: Selam, hakikat yolunu izleyip Allah'a ve Resulüne iman edenlerin ve Allah'tan başka İlah olmadığına, O'nun bir ve ortaksız olduğuna ve Muhammed'in O'nun kulu ve Resulü olduğuna şehadet edenlerin üzerine olsun! Seni İslam'ı kabule çağırıyorum. Zira Ben, Allah'ın, canlı olan herkesi uyarmak ve ilahi kelamın kafirlere karşı hükmünü tamamlaması için tüm insanlara gönderdiği elçisiyim. Şimdi İslam'a teslim ol ve felaha er. Ama eğer reddedersen, o zaman Mecusilerin günahları da senin üzerine olacaktır. 2. Hakim
  Devamlı Üye

  hazreti muhammedin iran imparatoruna yolladığı mektupta şunlar yazılmaktaydı allahın sonsuz güçte olduğunu ,herkesin tek yarada nı olduğunun ve onun da onun son elçisi olduğunu anlatmakta ve onuda islama davet etmiştir.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Peygamber efendimiz davası için gereken her yola baş vurmuştur. islamı yaymak işçin çeşitli savaşlara bile katılmıştırç. peygamber efendimizin bir diğer yoluda devlet büyüklerini mektup aracığıyla islama davet etmektir. iran imparatorunada bu nedenle mektup göndermiştir. onu islama davet etmek için.
+ Yorum Gönder